Ce seara trista pe San Paolo: Napoli, eliminata dupa 2-2 cu Porto! VIDEO Tottenham, OUT, Juve e in sferturi! Sevilla a castigat la penalty-uri!

21:14 20 Mar

Echipa de start a lui Napoli - Mertens, Pandev si Insigne joaca in spatele varfului impins Higuain

Si echipa de start a lui FC Porto:

21:01 20 Mar

Tim Sherwood nu e pe banca in seara asta, vede meciul din tribune, alaturi de presedintele Daniel Levy.

20:56 20 Mar

Viktoria Plzen 0-1 Lyon (min 45) - nu se mai poate intampla nimic in Cehia; este 5-1 pentru Lyon la general in acest moment.

20:55 20 Mar

AZ Alkmaar s-a calificat in sferturi! Anji - AZ s-a terminat 0-0, iar olandezii castigasera partida tur cu 1-0

20:44 20 Mar

Benfica 1-0 Tottenham (min 34) - Ezequiel Garay deschide scorul pe Da Luz si doar o minune o mai salveaza pe Tottenham; este 4-1 la general pentru portughezi

20:28 20 Mar

Europa League isi afla in aceasta seara cele 8 echipe care vor merge in faza sferturilor de finala.

In fata a 60 de mii de suporteri, Napoli vrea sa intoarca rezultatul din tur, 0-1 cu FC Porto si viseaza la repetarea celei mai mari performante din istorie, sezonul 1988-89, cand Maradona a adus singurul trofeu european din vitrina clubului, Cupa UEFA.

NAPOLI - FC PORTO, ora 22.00, IN DIRECT la Sport.ro si pe voyo.ro

Tottenham, echipa lui Vlad Chiriches are o misiune aproape imposibila in Portugalia, dupa 1-3 pe teren propriu cu Benfica, iar Fiorentina si Juventus se intalnesc de la ora 20.00 pe Artemio Franchi, iar returul incepe de la scorul de 1-1.