Fata urata a lui Zlatan! Risca suspendarea pentru o faza pe care arbitrul n-a vazut-o: "Dati-mi 40 de etape pentru asta!" VIDEO

Zlatan Ibrahimovic Suedia Preliminarii EURO 2016
Data publicarii: Marti 09 Septembrie 2014, 10:49
Data actualizarii: Marti 09 Septembrie 2014, 11:08

Suedia a inceput neconvingator campania preliminara pentru Euro 2016. Neputinta lui Ibra s-a transformat in frustrare pe parcursul jocului

Suedia a plecat cu un singur punct din Austria, dupa primul meci din campania preliminara, iar nervii lui Zlatan Ibrahimovici s-au transformat in conflicte pe durata jocului.

"Era frustrat din cauza coechipierilor sai, dar nu trebuia sa se descarce pe noi", a spus la finalul meciului fundasul austriecilor, Aleksandar Dragovici, atunci cand a fost intrebat despre conflictul pe care Ibra l-a avut cu David Alaba pe teren.

In minutul 20 al primei reprize, la scorul de 1-1, Ibra l-a lovit cu cotul in figura pe Alaba, dar a scapat de cartonasul rosu, pentru ca arbitrul nu a vazut contactul.

Gazzetta dello Sport scrie azi ca Zlatan s-ar putea alege totusi cu o suspendare in urma acestui gest, daca UEFA decide sa apeleze la proba video.

Suedezul lui PSG a comentat ironic gestul sau: "Ok, dati-mi 40 de etape de suspendare pentru asta!"

Austria si Suedia au terminat la egalitate primul meci din grupa preliminara, scor 1-1. Golurile au fost marcate de Alaba '7, respectiv Zengin '12. Rusia si Muntenegru impart primul loc in grupa G, dupa victoriile cu Lichtenstein si Moldova.