Astra Ploiesti Dinamo Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 19 Noiembrie 2009, 18:55
Data actualizarii: Joi 19 Noiembrie 2009, 22:25

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa un meci greu cu Astra Ploiesti, castigat cu 2-1 de elevii lui Talnar.

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa un meci greu in care Astra a luptat cu toate fortele sa-i rapuna pe 'caini'. Cristea a deschis scorul in minutul 9 insa avantajul nu a tinut mult. Moti a gresit la o patrundere in careu a lui Paun iar arbitrul Balaj a fluierat penalty. Paun a inscris pentru 1-1 iar ploiestenii visau din nou la semifinale. Acelasi Andrei Cristea a facut 2-1 in minutul 54 si a adus o calificare foarte importanta petru dinamovisti.

Astra: 82. Miron - 4. Mihalache, 5. Rohat, 3. Oprsal, 25. Craciun (17. Sandu '84) - 18. Stratila, 8. Seto (6. Hatchi '84), 16. Gheorghe, 7. Paulinho (15. Gafita '75) - 14. Paun, 11. Miranda. Antrenor: Nicolo Napoli

Dinamo:
23. Matache - 14. Molinero, 18. L. Goian, 4. Moti, 2. Diabate (3. Pulhac '58) - 20. Ad. Cristea, 6. Rus, 29. N'Doye (7. Zicu '85), 8. Bostina - 99. Niculescu (30. Tamas '66), 17. An. Cristea. Antrenor: Cornel Talnar
Cartonase galbene: N'Doye '38, Molinero '44
Cartonase rosii: Stratila '69 / Moti '65
Arbitri: Cristian Balaj (centru) - Vladimir Urzica, Liviu Ciubotariu (asistenti) - Catalin Popa (rezerva)
Observator: Constantin Gheorghe, Hacic Garabet