City a calcat-o in picioare pe QPR: 6-0! Legendele Terry si Gerrard au marcat in Chelsea 1-1 Liverpool

Premier League Bundesliga Ligue 1 Primera Division Serie A Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 Stele

Data publicarii: Duminica 10 Mai 2015, 19:27
Data actualizarii: Duminica 10 Mai 2015, 19:59

Urmareste in LIVE BLOG tot ce se intampla in cele mai importante campionate ale Europei
Clasamentele din Anglia, Germania, Spania, Italia si Franta sunt AICI

18:49 09 May

FINAL: Granada 2-0 Cordoba. Echipa lui Andone este invinsa dupa ce a terminat meciul cu 2 oameni mai putin. Andone nu a reusit sa faca nimic in atac pentru oaspeti.

18:46 09 May

Min 86: 3-0 STOKE! Diouf inchide meciul pe final, dezastru total pentru Tottenham.

18:26 09 May

GERMANIA FINAL

Bayern Munchen 0-1 Augsburg (Bobadilla '71)
Dortmund 2-0 Hertha (Subotic '9, Durm '47)
Frankfurt 3-1 Hoffenheim (Oczipka '18, Seferovic '27, Chandler '34 / Volland '51)
Hannoevr 1-1 Bremen ('Stindl '21 / Junuzovic '78)
M'gladbach 3-0 Leverkusen (Kruse '50, Hermann '81, Traore '88)

18:17 09 May

Comentariile ironice la adresa lui Chiriches incep sa curga :)

18:09 09 May

Min 50: Chiriches este ELIMINAT dupa al doilea cartonas galben. Romanul se complica, pierde mingea si face un fault din spate la Diouf. Romanul isi peceltuieste singur soarta la Tottenham.

Stoke 2-0 Tottenham

Min 45: 1-0 GRANADA! Echipa lui Andone este condusa dupa un gol picat chiar inainte de pauza. Cordoba joaca in 10 oameni dupa eliminarea lui Ivette Lopez.

17:50 09 May

PAUZA: Prima repriza de cosmar pentru Chiriches. Romanul a luat cartonas galben si are o mare parte de vina la primul gol. Este posibil sa nu il mai vedem dupa pauza pe teren.

17:33 09 May

Min 32: 2-0 STOKE! Faza de cascadorii rasului in apararea lui Tottenham. Dayer nu se intelege cu Lloris in careu si cei doi se lovesc, mingea ajunge la N'Zonzi care trage la coltul lung. Chiriches nu are nicio vina la acest gol, din fericire :)

17:31 09 May

ACUM LIVE Granada 0-0 Cordona, Andone e titular

17:25 09 May

Fanii lui Tottenham rad deja de Chiriches:

17:23 09 May

Min 21: 1-0 STOKE! Diouf centreaza de langa Chiriches, mingea e deviata in careu si ajunge la Adam care inscrie cu capul din 6 metri. Gol marcat si din vina fundasului roman care nu a reusit sa ii blocheze centrarea lui Diouf.

17:17 09 May

Min 16: Chiriches vede cartonasul galben dupa un fault la mijlocul terenului. Este abia minutul 16...

16:53 09 May

Vlad Chiriches este titular pentru Tottenham in meciul cu Stoke. Romanul nu a mai fost in prima echipa de o luna de zile.

La Southampton, Gardos este rezerva.

16:47 09 May

FINAL! Sunderland invinge cu 2-0 la Everton si e ca si salvata de la retrogradare! Fanii il vad pe Pantilimon omul meciului!

16:28 09 May

GOOOOOOOOL SUNDERLAND! Adam Johnson inscrie dupa o faza comica! Sunderland se apropie de victoria ce aduce salvarea de la retrogradare a echipei!

16:22 09 May

GOL SUNDERLAND! Graham deschide scorul la Everton!

15:08 09 May

ACUM LIVE Everton 0-0 Sunderland

Echipele de start

12:52 09 May
Pantilimon si Maxim lupta pentru salvare

Echipele romanilor Costel Pantilimon si Alex Maxim, Sunderland si Stuttgart, isi joaca viitorul in aceasta etapa. Cele doua formatii tremura pentru salvarea de la retrogradare, iar astazi vor avea parte de adversari dificili.

In Premier League, Sunderland se va duela cu Everton, in timp ce Stuttgart va da piept cu Mainz in Germania.

PSG, pas important spre titlu

PSG a trecut cu 6-0 de Guingamp, intr-un meci in care Edinson Cavani a reusit primul sau hattrick pentru formatia pariziana.

Echipa lui Laurent Blanc s-a impus fara drept de apel, gratie reusitelor lui Cavani, de trei ori, Ibrahimovic, de doua ori, si Maxwell.

PSG a bifat a saptea victorie consecutiva in Ligue 1 si ramane liderul clasamentului, fiind favorita la titlu si in acest an, in ciuda unei perioade mai putin faste traversate la inceputul anului.

PSG: Sirigu - Aurier, Marquinho, Thiago Silva, Maxwell - Verratti, Cabaye (Lucas 69), Matuidi (Rabiot 77) - Pastore (Lavezzi 78), Ibrahimovic, Cavani
Antrenor: Laurent Blanc

Guingamp: Lossl - Jacobsen, Kerbrat, Sorbon, Lemaitre - Beauvue, Mathis, Sankhare, Giresse (Diallo 60) - Marveaux (Cardy 87) - Mandanne (Salibur 71)
Antrenor: Jocelyn Gourvennec

Back: La prima pagina «