INTER castiga derby-ul milioanelor din Serie A! Icardi a reusit o TRIPLA, ultimul gol a venit dupa penalty in minutul 89! INTER 3-2 AC MILAN

FC liverpool Manchester United Campionate externe
Live Blog
FOTBAL DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 15 Octombrie 2017, 21:07
Data actualizarii: Duminica 15 Octombrie 2017, 23:39

Marti, 17 octombrie, UEFA Champions League: 21.45 Real Madrid - Tottenham
Se vede primavara! Joi, 19 octombrie, Europa League: 20.00 Hapoel Beer Sheva - Steaua

20:58 14 Oct
INCREDIBIL! Juventus primeste penalty in minutul 96 dupa ce arbitrul a lasat initial jocul sa continue, dar si-a schimbat decizia dupa ce a vazut proba video! Insa Dybala a ratat, Strakosha reusind sa ghiceasca pe ce colt va trimite atacantul argentinian
20:41 14 Oct
Din ce in ce mai aproape de o mare surpriza! Leipzig are 3-1 pe terenul Borussiei Dortmund si 1 om in plus!
20:14 14 Oct
Lazio intoarce rezultatul pe terenul lui Juventus! Ciro Immobile da o dubla in 7 minute
20:13 14 Oct
Cifrele lui Zidane in primele 100 de partide la Real
19:57 14 Oct
Ce surpriza! Leipzig a reusit sa intoarca rezultatul si are 2-1 pe Westfalenstadion
19:50 14 Oct
Incredibil! Cu un atac de 400 de milioane de euro, PSG este salvata la Dijon de dubla lui ... Meunier! Acesta a marcat golul victoriei in prelungiri
19:49 14 Oct
Leipzig egaleaza cu Dortmund! Fara golgheterul Werner, cel care nu a facut deplasarea din cauza fanilor din "zidul galben", Sabitzer este cel care reuseste sa-i ia locul!
19:47 14 Oct
Ce surpriza! Dijon egaleaza in minutul 87 in partida cu PSG!
19:43 14 Oct
Coregrafia fanilor celor de la Watford inainte de startul partidei cu Arsenal
19:39 14 Oct
A inceput si meciul dintre principalele favorite la oprirea lui Bayern in Bundesliga. Borussia Dortmund a deschis scorul cu Leipzig inca din minutul 4 prin Aubameyang
19:31 14 Oct
Douglas Costa inscrie primul gol al meciului cu Lazio!
19:30 14 Oct

PSG deschide scorul pana la urma cu Dijon in minutul 70! Marcator surpriza: Meunier este cel care a inscris

19:17 14 Oct
Manchester City a egalat un record vechi de 123 de ani dupa ce a invins-o cu 7-2 pe Stoke City! Echipa lui Pep Guardiola a marcat 29 de goluri in primele 8 partide

19:06 14 Oct
Prima victorie in acest sezon pentru Crystal Palace vine chiar in fata campioanei Chelsea! Cabaye si Zaha au marcat pentru echipa lui Hogdson, in timp ce Bakayoko a marcat pentru Chelsea
18:58 14 Oct
GOOOL RONALDO! Cristiano inscrie in minutul 85!

18:39 14 Oct
Bernardo Silva inscrie primul sau gol in tricoul lui City - este 7-2 cu Stoke!
18:30 14 Oct

Real Madrid este egalata de Getafe la meciul 100 al lui Zidane! Reusita trebuia insa anulata pentru ofsaid

18:21 14 Oct
Incredibil! Este 6-2 pentru Manchester City dupa ce au marcat si Fernandinho si Sane intr-un interval de 2 minute

18:17 14 Oct

Iata echipele de start in primul derby al zilei din Italia: Juventus - Lazio! Surpriza mare la gazde, Dybala este doar rezerva
18:08 14 Oct

Stoke inscrie imediat dupa pauza si apar emotii pentru Guardiola! Le risipeste apoi Gabriel Jesus care marcheaza pentru 4-2

18:06 14 Oct
Mainz are 3-1 cu Hamburg, Alex Maxim a fost schimbat dupa pauza. Tot in Bundesliga, Bayern are 4-0 la primul meci dupa revenirea lui Heynckes.
18:02 14 Oct
Cavani lipseste din lotul lui PSG in partida cu Dijon din cauza unei accidentari
17:56 14 Oct
Incredibil! Crystal Palace are 2-1 la pauza cu campioana Chelsea! Manchester City are 3-1 cu Stoke dupa ce a avut 83% posesie! Benzema tocmai a marcat golul de 1-0 in partida cu Getafe
17:33 14 Oct

Dupa 7 partide fara gol marcat, cei de la Crystal Palace au spart gheata chiar in meciul cu campioana Chelsea! Cabaye a marcat primul gol al echipei lui Hodgson in acest sezon. Bakayoko a egalat pentru Chelsea 7 minute mai tarziu.

17:32 14 Oct
Manchester City face spectacol cu Stoke - Gabriel Jesus, Sterling si David Silva au marcat in primele 27 de minute ale partidei. City va reveni pe primul loc in Premier League, acolo unde urcase United dupa egalul cu Liverpool
16:48 14 Oct
Iata echipa de start a celor de la Real Madrid la meciul 100 al lui Zidane pe banca echipei
16:47 14 Oct

GOOOOL MAXIM! De doar 2 minute a avut nevoie pentru a deschide scorul in partida cu Hamburg

13:03 14 Oct

Liverpool 14:30 Manchester United

Min 56: Ratare uriasa pentru Can, care trimite peste poarta din fata portarului!

Min 45: PAUZA pe Old Trafford in derby-ul Angliei!

Min 43: 1-1 la ocazii! Mignolet scoate sutul lui Lukaku!

Min 35 De Gea apara incredibil reluarea lui Matip din apropiere. Mingea a revenit la Salah, care sutat pe langa poarta! VIDEO AICI

Min 20: Nicio ocazie clara de gol, dar Liverpool incepe sa domine. Oamenii lui Mourinho pandesc insa contraatacul.

Min 1: Start meci intr-o atmosfera incendiara!

THE ING! Probleme pentru fanii lui Liverpool la coregrafia dedicata lui Kenny Dalglish. Pe Anfield s-a vazut "THE ING" in loc de "THE KING" pentru cateva minute.

Echipele de start
De la Liverpool lipseste Mane, accidentat, in timp ce Mourinho a decis sa ii tina pe Mata si Rashford pe banca. Martial si Ashley Young sunt oamenii cu care incearca sa-l surprinda pe Klopp azi pe Anfield. Pogba si Fellaini sunt accidentati.

Liverpool a botezat o tribuna in onoarea marelui Kenny Dallglish, legenda a clubului, atat ca jucator cat si ca antrenor. Aceasta va fi prima partida in care tribuna ii va purta numele, iar fanii pregatesc si ei o coregrafie spectaculoasa.

23:24 13 Oct
Anderlecht a castigat dramatic la Mechelen cu 4-3 dupa ce a condus cu 2-0 si 4-1. Alex Chipciu si Nicolae Stanciu au fost rezerve, intrand in ultimul sfert de ora al partidei.

19:18 13 Oct

FC LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED, marti ora 14.30

Pentru fanii celor doua echipe acesta este marele derby dintr-un sezon. Chiar daca Chelsea sau Manchester City au reusit sa le ia fata in ultimele sezoane, Liverpool si Man United raman cele mai populare echipe din Anglia iar duelul de sambata reprezinta pentru ambele formatii oportunitatea de a-si arata clar intentiile pentru acest sezon.

Pentru Liverpool, meciul cu United este vital - la 7 puncte in spatele celor 2 echipe din Manchester, Liverpool poate abandona orice speranta de a opri blestemul celor 27 de ani fara titlu in cazul unei infrangeri. Jurgen Klopp nu se va putea baza pe cel mai bun jucator al echipei din sezonul trecut, Sadio Mane, cel care a suferit o accidentare la nationala ce il va tine departe de gazon o luna si jumatate.

De partea cealalta, United are un start excelent de sezon cu victorii la scor iar partida cu Liverpool poate sterge si singurul semn de intrebare ramas. Acesta este legat de faptul ca United nu a avut in primele 7 etape vreo partida cu adevarat dificila, exceptand deplasarea de la Stoke unde a venit si singurul semi-esec. Daca pentru Liverpool este al 3-lea meci cu o rivala la top 4, pentru United va fi primul meci de acest tip din sezon iar o victorie ar certifica faptul ca echipa lui Jose Mourinho este mare favorita la titlu, alaturi de Manchester City. De la Man United vor lipsi Fellaini si Paul Pogba.

Noile achizitii au avut un impact major pentru ambele echipe - Salah este golgheterul lui Liverpool cu 4 reusite, in timp ce Lukaku a reusit sa inscrie de 7 ori pentru United.