DRAMA la penalty-uri in finala Cupei Africii! Coasta de Fildes a batut cu golul portarului dupa 22 de lovituri! VEZI executia lui Barry | Bilbao 2-5 Barcelona | VIDEO

Premier League Bundesliga la liga Ligue I Serie A Campionate externe
Live Blog

Fotbal de 5 stele

Data publicarii: Duminica 08 Februarie 2015, 12:48
Data actualizarii: Duminica 08 Februarie 2015, 23:59

Vezi aici toate rezultatele si clasamentele actualizate in timp real din marile campionate ale Europei.

22:06 08 Feb

GOL INTER in meciul cu Palermo! Puscas e rezerva pe Meazza. 1-0!

22:05 08 Feb

Echipele de start la Athletic - Barcelona

21:59 08 Feb

Meciul salariilor lunare inainte de Lyon - PSG :) Castigatorul nu poate fi decat unul...

TATARUSANU, TITULAR IN FIORENTINA 3-2 ATALANTA

FIORENTINA: Tatarusanu, Rodriguez, Pasqual, Basanta, Tomovic, Savic, Fernandez, Borja Valero, Badelj, Mario Gomez, Diamanti

ATALANTA: Sportiello, Stendardo, Bellini, Masiello, Benalouane, Zappacosta, Gigarini, Gomez, Moralez, Carmona, Denis

0-1, minutul 9: Davide Zappacosta marcheaza cu o lovitura de cap din 4 metri, dupa o centrare care l-a depasit pe Tatarusanu - VIDEO
1-1, minutul 18: Basanta egaleaza pentru Fiorentina.
2-1, minutul 76: Diamanti
2-2, minutul 83: Boakye
3-2, minutul 89: Pasqual

13:05 08 Feb
FLORIN ANDONE, TITULAR IN CORDOBA 1-2 ALMERIA

CORDOBA: Juan Carlos, Jose Crespo, Edimar Fraga, Gunino, Deivid, Pantic, Rossi, Cartabia, Ghilas, Bebe, Florin Andone

ALMERIA: Julian, Dubarbier, Michel, Dos Santos, Trujillo, Corona, Soriano, Verza, Edgar Mendez, Wellington Silva, Bifouma

1-0, minutul 10: Cartabia
1-0, minutul 23: Florin Andone incearca sa marcheze cu un sut de la 25 de metri, mingea se duce peste poarta
1-0, minutul 59: Florin Andone trage puternic de la 18 metri, mingea este respinsa in corner

Juventus 3-1 AC Milan:

Min 65: Sut Marchisio din afara careului, mingea loveste bara, apoi ajunge la Morata, care face 3-1 din apropiere!

Min 31: Bonucci da gol dupa 3 minute! Loveste cu capul, de langa Muntari! 2-1

Min 28: Antonelli marcheaza cu capul, primul sau gol pentru AC Milan! 1-1

Min 14: Tevez inscrie dupa o gafa in apararea celor de la AC Milan! 1-0

19:30 07 Feb
19:17 07 Feb

Sheffield Wednesday 1-1 Cardiff

*** Sergiu Bus a debutat pentru Wednesday in meciul contra galezilor de la Cardiff City. Bus a intrat in minutul 62 in locul lui Joe Mattock si a provocat penalty-ul din care Will Keane a facut 1-1!

19:12 07 Feb

Swansea 1-1 Sunderland

*** Pantilimon a aparat tot meciul pentru Sunderland. Defoe a deschis scorul pentru echipa lui Poyet in minutul 42. Sud-coreeanul Ki a facut 1-1 in minutul 66.

19:07 07 Feb

QPR 0-1 Southampton

*** Florin Gardos a inceput pe banca meciul, insa a intrat pe teren dupa numai 26 de minute, in locul pustiului Targett. Sadio Mane a inscris singurul gol al meciului in minutul 93!

19:02 07 Feb

19:00 07 Feb

*** Alex Maxim a intrat in minutul 58 la Stuttgart, in meciul cu Bayern, in locul lui Oriol Romeu, cand scorul era deja 2-0.

18:55 07 Feb

GOOOL Atletico! 4-0! In minutul 89, Mandzukic a marcat cu o lovitura imparabila de cap, din careu, dupa o centrare de pe partea dreapta!

18:30 07 Feb

GOOOL Atletico! 3-0! Masacru pe Calderon, Griezmann a marcat si el, din apropiere, in minutul 67!

17:23 07 Feb

GOOOL Atletico! 2-0! Minutul 18! Saul, intrat in locul lui Koke in minutul 10, a marcat un gol fabulos, din foarfeca, dupa o centrare de pe partea stanga!

17:16 07 Feb

GOOOL Atletico! 1-0 dupa 14 minute! Casillas a scapat in poarta sutul trimis de Tiago de la marginea careului, dupa o minge intoarsa de Mandzukic.

16:31 07 Feb
ATLETICO MADRID - REAL

ATLETICO MADRID: Moya, Godin, Siqueira, Juanfran, Miranda, Tiago, Koke, Arda Turan, Gabi, Antoine Griezmann, Mandzukic

REAL MADRID: Casillas, Varane, Coentrao, Carvajal, Nacho Fernandez, Sami Khedira, Toni Kroos, Isco, Cristiano Ronaldo, Benzema, Bale

16:30 07 Feb

TOTTENHAM 2-1 ARSENAL. Revenire fantastica a lui Tottenham dupa ce a fost condusa cu 1-0, prin golul lui Ozil. Kane reuseste dubla si o duce pe Spurs in avantaj cu 4 minute ramase din meci. Tottenham castiga derbyul cu Arsenal si urca pe 4 in Anglia.

16:17 07 Feb
PANTILIMON, TOTULAR CU SWANSEA

Swansea: Fabianski, Taylor, Ashley Williams, Naughton, Federico Fernandez, Sung-Yueng Ki, Shelvey, Dyer, Cork, Barrow, Gomis

Sunderland: Pantilimon, van Aanholt, Reveillere, O'Shea, Vergini, Bridcutt, Larsson, Jordi Gomez, Daniel Graham, Ricardo Alvarez, Jermain Defoe

14:27 07 Feb

Parma - Chievo, meci programat pentru maine in Italia, a fost amanat de federatie, dupa ce ninsoarea a acoperit stadionul. Partida se va disputa saptamana viitoare.

14:17 07 Feb
CHIRICHES, OUT DIN LOT

Chiriches nu face parte din lotul lui Tottenham pentru derbyul cu Arsenal. Echipele de start sunt:

TOTTENHAM: Lloris, Vertonghen, Rose, Walker, Dier, Dembele, Mason, Eriksen, Bentaleb, Lamela, Kane

ARSENAL: Ospina, Mertesacker, Nacho Monreal, Koscielny, Bellerin, Ozil, Cazorla, Coquelin, Ramsey, Welbeck, Giroud

11:50 07 Feb

Englezii de la Daily Mail au facut cel mai bun 11 al momentului "Tottenham + Arsenal". Chiriches nu este prezent :) Speram doar sa-l vedem cel putin pe banca in meciul de la 14:45, live text pe www.sport.ro

10:53 07 Feb

E zi de derby in Liverpool. Fanii se pregatesc de cel mai tare meci, astazi, la 19:30. Un reporter care a vrut sa afle ce inseamna un astfel de meci in urma cu 50 de ani a avut parte de o surpriza uriasa, cand a dat peste acest barbat.

- Va mai amintiti de meciul dintre Everton si Liverpool din 1967?