Everton 0-2 Man. City | Bilbao 0-1 Barcelona - Gol Suarez | Real, doar 0-0 cu Gijon | Chiriches pierde la debutul la Napoli cu Sassuolo!

Pantilimon, opt goluri in 3 meciuri!

Pantilimon a incasat al optulea gol in trei meciuri! Inceput catastrofal de sezon pentru Sunderland! Cu Pantilimon in poarta, englezii au incasat opt goluri in primele trei meciuri din Premier League. Swansea a deschis scorul in minutul 45 al partidei prin Gomis, la o faza la care Gomis a scapat printre fundasii lui Sunderland si a sutat pe langa Pantilimon la coltul lung. Antrenorul Dick Advocaat a amenintat toti jucatorii inainte meci si l-a avertizat si pe Pantilimon ca e timpul ca echipa sa se trezeasca si sa inceapa sa obtina rezultate. Sunderland s-a salvat de la retrogradare abia in ultima etapa din sezonul trecut.

Click aici pentru VIDEO

16:41 22 Aug
Bayern, gol primit in secunda 7!

Bayern Munchen a luat gol de la Hoffenheim in secunda 7, cel mai rapid gol incasat din istoria Bundesligii! Volland a marcat pentru Hofenheim imediat dupa fluierul de start. Cei de la Bayern au dat 7 pase de la centru, dar ultima s-a dus direct la adversar, care nu  a ratat!

16:39 22 Aug

FINAL! United face doar 0-0 pe teren propriu cu Newcastle, echipa care a avut o bara in prima repriza. United are 7 puncte in primele 3 etape din Premier League.

15:47 22 Aug

Costel Pantilimon e titular in meciul pe care Sunderland il joaca de la ora 17:00 cu Swansea. E presiune mare pe umerii romanului, care e obligat sa nu greseasca deloc astazi, dupa ce in primele doua meciuri a primit sapte goluri.

La pauza, Manchester United e la egalitate cu Newcastle, 0-0.

10:48 22 Aug