Dortmund 1-0 Monchengladbach! Kramer isi da un autogol ANTOLOGIC, cu un lob de la 40 de metri! VIDEO

Campionate externe
Live Blog

Fotbal de 5 STELE

Data publicarii: Duminica 09 Noiembrie 2014, 20:05
Data actualizarii: Duminica 09 Noiembrie 2014, 21:57

21:21 08 Nov

GOL BALE! Galezul a deschis scorul in minutul 9!

21:01 08 Nov

A inceput meciul de pe Bernabeu!

20:43 08 Nov

Keylor Navas e titular in poarta Realului in meciul cu Rayo. Realul e obligata sa bata dupa victoria Barcei cu Almeria.

ECHIPELE DE START

Rayo: Cristian; Tito, Zé, Abdoulaye, Insua; Kakuta, Fatau, Trashorras, Licá; Bueno, Baptistão

19:58 08 Nov

Revenim putin la meciul Barcelonei de la Almeria, incheiat cu victoria catalanilor. Rezumatul VIDEO al partidei poate fi urmarit AICI

Neymar si Jordi Alba au adus victoria dupa doua asisturi marca Luis Suarez!

19:55 08 Nov

Manchester City nu se regaseste! Aflata la un pas de eliminare din Liga Campionilor, echipa lui Pellegrini pare ca are probleme si in Premier League.

City este condusa cu 1-0 de QPR, pe Loftus Road. Charlie Austin a marcat in minutul 21!

19:08 08 Nov

De 5 minute a inceput si meciul lui Getafe cu Elche. Echipa lui Cosmin Contra se afla in acest moment pe locul 10 al clasamentului din Primera, cu 13 puncte acumulate in 10 partide, in timp ce Elche e doar pe 17

Echipele de start

Getafe: Guaita - Escudero, Velazquez, Naldo, Alvaro Arroyo - Lacen, Juan Rodriguez - Yoda, Sarabia, Hinestroza - Lafita
Rezerve: Codina, Lago, Sammir, Diawara, Diego Castro, Michel, Vigaray
Antrenor: Cosmin Contra

Elche: Tyton - Suarez, Lomban, Roco, Edu Albacar - Fajr, Pasalic, Pedro Mosquera, Victor Rodriguez - Jonathas, Cristian Herrera
Rezerve: Jose Alvarez, Alvaro Gimenez, Sergio Pelegrin, Jose Angel, Coro, Adrian, Aaron Niguez
Antrenor: Fran Escriba

19:04 08 Nov

FINAL in Almeria - Barcelona. Catalanii castiga cu 2-1 dupa ce au reusit sa intoarca rezultatul pe final. Suarez a dat doua pase de gol.

18:39 08 Nov

GOOOOOOOL Barcelona! Luis Suarez ofera al doilea assist perfect in meciul cu Almeria, Jordi Alba marcheaza fara emotii din sase metri!

18:37 08 Nov

FINALLY! :)

Manchester United reuseste in sfarsit sa marcheze. Echipa lui Van Gaal parca uitase sa faca asta! Juan Mata a deschis scorul cu Palace din pasa lui Angel Di Maria, in minutul 67.

Southampton, echipa lui Gardos, a deschis si ea scorul prin irlandezul Shane Long, in minutul 75 al meciului cu Leicester.

18:30 08 Nov

GOOOOOOOL Barcelona! Catalanii reusesc sa egaleze in minutul 72 al meciului prin Neymar. Brazilianul a fost servit excelent de Luis Suarez in centrul careului si a deviat mingea in poarta. Acesta a avut insa oarece emotii, un fotbalist al Almeriei fiind aproape sa respinga

18:22 08 Nov

In schimb, in Germania se marcheaza pe banda rulanta.

Augsburg a invins cu 3-0 Paderborn. Hoffenheim si Koln au oferit un adevarat thriller, incheiat cu victoria oaspetilor, scor 4-3.

Bayern a trecut cu 3-0 de Eintracht Frankfurt (marcatori Muller, de trei ori, si Xherdan Shaqiri), iar Freiburg a batut cu 2-0 Schalke.

18:20 08 Nov

Etapa fara prea multe goluri in Anglia.

Daca in Liverpool - Chelsea am vazut trei goluri (1-2), in cele patru meciuri disputate de la aceasta ora s-a marcat o singura data. Burnely conduce cu 1-0 Hull City.

United - Crystal Palace, Southampton - Leicester si West Ham - Aston Villa inregistreaza toate acelasi scor, 0-0!

18:19 08 Nov

Dubla schimbare la pauza, in echipa Barcei. Luis Enrique i-a scos pe Munir si pe Pedro, i-a bagat pe Suarez si Neymar

17:50 08 Nov

PAUZA la Almeria - Barcelona! Gazdele conduc cu 1-0, gratie reusitei bifate de Thievy Bifouma.

Atacantul Almeriei este primul congolez care marcheaza impotriva Barcei in istoria Primerei Division. Interesant este si faptul ca acesta este imprumutat de la rivala Espanyol.

17:37 08 Nov

GOOOOOOL Almeria! Supriza imensa! Messi pierde o minge la 20 de metri de careul advers si gazdele pleaca pe un contraatac devastator, finalizat cu gol de Bifouma

17:36 08 Nov

Minutul 35 la Almeria - Barcelona, iar oaspetii au avut o singura ocazie mare de gol. Rakitic a trimis periculos cu capul in minutul 28, dar Ruben a scos de langa bara. Messi, pe faza, a trimis in transversala

17:17 08 Nov

Au trecut 15 minute, insa fara gol in partidele din Anglia.

In schimb, in Germania avem o avalansa de goluri la Hoffenheim - Koln. Cele doua echipe au marcat de sase ori in 45 de minute si se afla la egalitate, 3-3.

Bayern Munchen conduce cu 1-0 la pauza pe terenul lui Frankfurt, gratie golului marcat de Thomas Muller

16:58 08 Nov

Suntem cu ochii si pe Southampton si pe Florin Gardos. Fostul stelist este insa doar rezerva la "Soton".

Echipele de start pentru Southampton - Leicester

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Schneiderlin, Davis - Tadic, Mane, Pelle
Rezerve: Kevin Davis, Yoshida, Gardos, Cork, Mayuka, Reed, Shane Long
Antrenor: Ronald Koeman

Leicester: Schmeichel - De Laet, Morgan, Wasilewski, Schlupp - Cambiasso, Drinkwater, James - King, Vardy, Ulloa
Rezerve: Wood, Konchesky, Powell, Moore, Mahrez, Smith, Nugent
Antrenor: Nigel Pearson

16:52 08 Nov

La 17:00 incepe si meciul dintre Almeria si Barcelona. Iata echipele de start

Almeria: Ruben - Ximo, Angel Trujillo, Fran Velez, Dubarbier - Azeez, Verza - Partey, Soriano, Zongo - Bifouma
Rezerve: Julian, Michel, Dos Santos, Wellington Silva, Hemed, Corona, Edgar Mendez
Antrenor: Francisco

Barcelona: Bravo - Adriano, Bartra, Mascherano, Jordi Alba - Busquets, Rakitic, Rafinha - Pedro, Messi, Munir

16:47 08 Nov

Primul meci al etapei din Anglia s-a terminat cu o victorie a oaspetilor, insa la ora 17 urmeaza alte partide interesante.

Revelatia Southampton, echipa lui Florin Gardos, primeste vizita lui Leicester, in timp ce Manchester United joaca pe teren propriu cu Crystal Palace.

City joaca de la 19:30 pe terenul lui QPR.

In Franta, primul meci, cel dintre Lens si Bordeaux, va incepe la ora 18:00
la 21:00 avem Bastia - Montpellier, Caen - Nantes, Evian - Nice si Toulouse - Metz.

In Italia sunt programate doar doua meciuri
19:00 Sassuolo - Atalanta
21:45 Sampdoria - AC Milan

16:38 08 Nov

FINAL Chelsea se impune cu 2-1.

16:29 08 Nov

Min 85: Gerrard trage cu stangul iar jucatorii lui Liverpool cer penalty!!! Arbitrul lasa jocul sa continue!

16:10 08 Nov

Min 67: GOOOOOOOOOOLLLLLLLL CHELSEA!!!!!! Diego Costa inscrie cu un sut puternic de la 10 metri, dupa o minge respinsa de Mignolet.

15:55 08 Nov

Min 57: Hazard are o super cursa cu mingea la picior insa este blocat in marginea careului, in momentul sutului.

15:38 08 Nov

Min 45: Pauza

15:22 08 Nov

Min 35: Ce faza frumoasa facuta de Chelsea ... mingea este respinsa in ultima faza de un fundas, dupa sutul lui Hazard!

15:04 08 Nov

Min 18: Balotelli inscrie din 16 metri insa se arata offside

15:01 08 Nov

Min 15: GOOOOOOOOOOLLLLLL Chelsea!!!!!! Mingea e bagata in poarta la limita, arbitrul valideaza reusita. La reluare se vede ca a fost gol, dupa imaginile furnizate de Goal Line Technology.

14:54 08 Nov

Min 7: GOOOOOOOOOOOL LIVERPOOL!!!! Emre Can trage de la 30 de metri, mingea e deviata si se duce in poarta.

14:51 08 Nov

Min 2: Emre Can trage puternic de la 30 de metri, mingea e deviata putin peste poarta.

14:45 08 Nov

LIVERPOOL: Mignolet - Johnson, Skrtel, Lovren, Moreno - Gerrard, Can - Henderson, Coutinho, Sterling - Balotelli
Rezerve: Allen, Borini, Jones, Lallana, Lamber, Lucas, Toure

CHELSEA: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Ramires, Oscar, Hazard, Costa