Pantilimon, imperial in Newcastle 0-1 Sunderland! Liverpool 2-2 Arsenal, dupa un gol in minutul 97 al lui Skrtel

Premier League Barcelona Campionatul mondial al cluburilor Primera Division Real Madrid Campionate externe
Live Blog

Campionate de 5 stele

Data publicarii: Duminica 21 Decembrie 2014, 15:47
Data actualizarii: Duminica 21 Decembrie 2014, 22:57

•Comentam impreuna cele mai tari partide

18:14 20 Dec

Min 53 - GOOOL Barcelona | Catalanii fac 2-0 prin Luis Suarez, care bifeaza astfel primul gol in Primera Division!

18:03 20 Dec

Pauza la Barcelona si in meciurile din Premier League!

In Anglia se contureaza o noua surpriza, United fiind condusa cu 1-0 de Aston Villa. Southampton conduce cu 1-0 pe Everton, gratie autogolului marcat de Lukaku.

Tottenham are 2-1 cu Burnley. Marcatori Harry Kane, Erik Lamela, pentru gazde, respectiv Barnes, pentru oaspeti.

In Germania, Borussia Dortmund se apropie de o noua infreangere. Echipa lui Jurgen Klopp este condusa cu 2-1 de Werder Bremen

17:20 20 Dec

Min 20 - Swansea si West Bromwich au deschis si ele scorul cu Hull, respectiv QPR! Manchester United, cu Radamel Falcao titular, e condusa cu 1-0 de Aston Villa.

Belgianul Christian Benteke a dat un gol superb!

17:06 20 Dec

Inceput "dinamita" pentru Barcelona! Catalanii au deschis scorul in minutul 2 al meciului cu Cordoba. Pedro e marcatorul!

17:04 20 Dec

Tot la ora 17:00 incep si meciurile programate in Premier League.

Southampton si Tottenham, echipele romanilor Gardos si Chiriches, intalnesc Everton, respectiv Burnley. Din nefericire insa, Gardos nu e nici rezerva, in timp ce Vlad Chiriches a fost lasat pe banca la Spurs.

16:58 20 Dec

17:00 LIVE Barcelona - Cordoba

Barcelona: Bravo - Montoya, Pique, Mashcerano, Jordi Alba - Busquets, Rakitic, Iniesta - Pedro, Messi, Suarez
Rezerve: Ter Stegen, Adriano, Mathieu, Xavi, Rafinha, Neymar, Munir

Cordoba: Juan Carlos - Edu Campabadal, Inigo Lopez, Pantic, Jose Crescp - Cartabia, Luso, Deivid, Ekeng, Borja Garcia - Ghilas
Rezerve: Rossi, Saizar, Fidel, Lopez Silva, Abel Gomez, Dani Pinillos, Florin Andone