GOOOOOL PUSCAS!!!! "E un candidat la REUSITA ANULUI!" Dubla pentru atacantul nationalei | Razvan Marin, integralist in Venlo 1-4 Ajax

Manchester City Barcelona Bayern Munchen Marius Sumudica Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 18 August 2019, 13:35
Data actualizarii: Duminica 18 August 2019, 15:57

Comentam impreuna cele mai tari meciuri din Europa pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

22:08 16 Aug
GOOOOL BAYERN! Lewandowski deschide scorul din pasa lui Gnabry
21:56 16 Aug
Moment superb inainte de Lyon - Angers, primul meci al sezonului in Ligue 1. Fanii gazdelor au pregatit o coregrafie spectaculoasa pentru Juninho, revenit la club dupa 10 ani in postura de director sportiv.
21:02 16 Aug

BILBAO - BARCELONA

La Liga incepe cu campioana Barcelona intr-o deplasare infernala la Bilbao. Barca nu-l va avea pe marele ei star, Leo Messi, cel care este accidentat. Din primul minut vor juca insa noile achizitii, Antoine Griezmann si Frenkie De Jong.

20:48 16 Aug
BAYERN - HERTHA

Incepe un nou sezon de Bundesliga cu un meci tare de tot! Hertha merge pe Allianz Arena! Echipa din capitala Germaniei este cea care a reusit de cele mai multe ori sa obtina puncte cu Bayern in ultimele 3 sezoane (3 egaluri si 1 victorie in 6 partide).

Iata echipele de start

17:51 16 Aug
15 de meciuri de urmarit in Europa in aceasta etapa. Man. City - Tottenham, Bilbao - Barca si Bayern - Hertha, printre meciurile de interes

Marius Sumudica debuteaza in acest weekend pe banca lui Gazisehir  Gaziantep.

Printre partidele interesante din aceasta etapa se afla: reeditarea unui sfert de finala dramatic din Liga Campionilor (Manchester City - Tottenham), debutul in noul sezon al granzilor din La Liga (Athletic Bilbao - FC Barcelona, Celta Vigo - Real Madrid), primul meci al sezonului in Germania (Bayern Munchen - Hertha Berlin), cele doua derby-uri ale Moscovei, dar si alte multe meciuri deosebite.

Bayern Munchen - Hertha Berlin (Germania, vineri, 16 august, 21.30)

Athletic Bilbao - FC Barcelona (Spania, vineri, 16 august, 22.00)