1-2
Etapa 5 play-off / 15 aprilie / 20:45
Ciprian Deac 25'
CFR Cluj 11'
min 94 Viitorul obtine un fault la 20 de metri, in apropierea liniei de margine, dar Kovacs nu mai lasa jocul sa continue. Fluier final! CFR bate cu 2-1 si revine pe primul loc cel putin pana la meciul Stelei cu Astra, de maine!

Cum arata acum clasamentul:

1. CFR Cluj 39 de puncte 5 meciuri
2. Steaua 38 de puncte 4 meciuri
3. CSU Craiova 34 de puncte 5 meciuri

min 92 Carlo Casap trage de la distanta, pe langa poarta!

min 92 Muresan intra la CFR in locul lui Tucudean.

min 84 GOOOL VIITORUL! Al 5-lea gol pentru Ianis Hagi dupa revenirea de la Fiorentina! Executie slaba a lui Ianis Hagi din penalty, respinge Arkauskis tot pana la el, iar Hagi Jr. nu mai greseste! Viitorul revine in meci!
1-2
min 82 Kevin Boli face hent in careu, arbitrul Istvan Kovacs da penalty. Petrescu protesteaza din nou, la fel si jucatorii CFR-ului, care sustin ca distanta dintre minge si mana lui Boli a fost mult prea scurta pentru a se justifica acordarea loviturii de la 11 metri.

min 81 Carlo Casap intra la Viitorul, iese Bradley De Noojer.

min 73 Sut de la distanta al lui Ianis Hagi, Arlauskis prinde fara probleme de pe picioare.

min 71 Bordeianu iese de la CFR, intra Laurentiu Rus in locul sau.

min 57 Centrare a lui Ianis Hagi in careu, Gavra reia, dar Vinicius apare si atenueaza forta sutului. Arlauskis reuseste sa retina fara prea mari probleme.

min 46 Doua schimbari la Viitorul. Intra Gavra si Vodut, ies Ciobanu si Dragus!

min 45 CFR are 2-0 dupa 45 de minute. Clujul conduce dupa o repriza in care Viitorul nu i-a pus mari probleme.

min 37 Istvan Kovacs ii da un ultim avertisment lui Dan Petrescu. Cristi Panin, acum oficial al lui CFR, se chinuie sa-l tina pe Petrescu, suparat rau pentru decizia luata de Kovacs la faza duelului dintre Cojocaru si Tucudean.

min 36 Dan Petrescu a luat foc pe margine! In minutul 36, Cojocaru a alunecat dupa ce a fost atacat de Tucudean, aflat singur in fata portii. Istvan Kovacs a oprit meciul pentru fault in atac. Reluarile arata ca portarul de la Viitorul a calcat stramb si nu a fost faultat de Tucudean. CFR putea avea 3-0 dupa aceasta faza!

min 25 GOOOL CFR CLUJ! Deac pleaca din pozitie corecta, primeste o pasa printre fundasii Viitorului si scapa singur cu Cojocaru. Portarul lui Hagi incearca sa-l opreasca, insa Deac judeca perfect faza si il bate cu o finalizare sigura. 2-0 pentru CFR dupa 25 de minute!
0-2
min 23 Centrare Ianis Hagi din lovitura libera, Tiru vrea sa recentreze cu capul in fata portii, mingea il atinge pe Omrani si iese in aut. Desi mingea l-a atins evident pe jucatorul de la CFR, arbitrii n-au vazut nimic si dau aut de poarta.

min 11 GOOOL CFR CLUJ! Deac ii trimite in careu lui Tucudean, atacantul CFR-ului ii paseaza in fata portii lui Omrani, care inscrie simplu din cativa metri. Actiune superba a CFR-ului.
0-1
min 9 Lovitura libera executata superb de Deac, Cojocaru se intinde si scoate peste bara! Sansa uriasa pentru CFR, Cojocaru are o super interventie!

min 3 Pasa pentru Deac pe partea stanga, mijlocasul centreaza in fata portii, de unde Tucudean inscrie! De la margine se ridica insa fanionul pentru offside la pozitia lui Deac!