2-2
Balan 92'
Marinescu 45'
Lazar 3'
min 96 FINAL! Remiza spectaculoasa cu 3 penalty-uri dictate de arbitru si egalare in prelungiri!
min 92 GOL VOLUNTARI! Balan inscrie cu capul dupa o centrare buna din partea stanga!  2-2
min 74 Tandia suteaza periculos din voleu, putin pe langa poarta.
min 71 GOL SEPSI! Fulop transforma din nou, iar Sepsi preia conducerea partidei!  2-1
min 70 Al treilea penalty al partidei! Cazan e depasit de Hadnagy si faulteaza! Se da penalty corect de aceasta data!

min 60 Ocazie mare pentru gazde! Minca scoate mingea care a lovit inainte bara!
min 52 Fulop cade in careu si vede galben pentru simulare.
min 48 GOL SEPSI! Prima reusita din istorie la Sf Gheorghe in Liga I! Fulop egaleaza din penalty!

Faza la care s-a dat penalty.

1-1
min 47 PENALTY pentru Sepsi! Hamed cade in duel cu Pleasca si se da penalty! O noua decizie controversata a arbitrului. Hamed pare ca s-a impiedicat singur!
min 46 Se reia jocul la Sf. Gheorghe.
min 45 GOL VOLUNTARI! Marinescu deschide scorul din penalty!  0-1
min 45 PAUZA! Voluntari conduce in primul meci din Liga I disputat la Sf. Gheorghe.
min 45 Proteste vehemente la Sf Gheorghe la adresa deciziei arbitrului. Balan era cu spatele la adversar si s-a lasat pe el in momentul in care a simtit contactul. E totusi o lovitura acordata extrem de usor.
min 44 PENALTY pentru Voluntari! Balan se lasa pe Viera si primeste lovitura de la 11 metri! Cadou facut de arbitru pentru ilfoveni!

min 27 Ionut Balaut trimite pe langa poarta.
min 16 Sut Hamed in blocaj din pozitie buna. Sepsi domina inceputul meciului.
min 3 Avertisment pentru Costin Lazar.
min 1 Start meci la Sf. Gheorghe!
min 1 BARA SEPSI in primul minut! Sutul lui Fulop din lovitura libera loveste stalpul din dreapta al oaspetilor!
min 0
 Echipele de start:

Sepsi: Rîmniceanu - Dalmau,V iera, Obsivac, Sato - Ghinga, Gorrin - Tandia, Fülöp, Hamed - Hadnagy

Antrenor: Eugen Neagoe

FC Voluntari: Mincă - Pleaşcă, Balaur, Cazan, Bucurică - Lazăr, L. Marinescu, Căpăţână, D. Benzar, Ivanovici - Bălan
Antrenor: Claudiu Niculescu

min 0 E primul meci disputat in Liga I la Sf. Gheorghe. Fanii gazdelor au realizat o coregrafie din placute alb-rosii.

Capturi: Telekom Sport.