2-1
Nemec 9'
Nedelcearu 74'
min 95
min 94 GOOOL!!! Erori in lant in apararea lui Dinamo. Katsikas gafeaza iar apoi Hanca da pe langa minge si Santos inscrie din 6 metri. 2-1
min 89 Ocazie uriasa pentru Iasi! Almeida suteaza milimetric pe langa poarta. Mingea a sters bara!
min 85 Qaka vede si el al doilea galben si cartonas rosu. Cartonas rosu dat foarte usor de Coltescu, jucatorul Iasiului ia mingea si apoi il loveste si pe Rivaldinho.
min 82 Badic rateaza uluitor din 4 metri singur cu portarul!!!
min 81 Iese Nemec, intra Rivaldinho.
min 80 GOOOOL!!! Qizito egaleaza dupa ce Dinamo a fost asediata in ultimele 10 minute! 1-1
min 77 Iese Cristea, intra Stefanescu.
min 76 FABULOS! Inca o sansa uriasa pentru Dinamo, Mingae se scurge prin fata portii la sutul lui Cristea!
min 75 Penedo scoate de sub bara sutul lui Jo Santos!
min 74 Nedelcearu vede al doilea galben si rosu.
min 73 Ocazie uriasa pentru Iasi, dupa o reluare din careul mic!
min 68 Santos reia cu capul din 10 metri, central, peste poarta! Pozitie excelenta, executie slaba.
min 63 Bumba suteaza de la 20 de metri putin pe langa poarta.
min 62 Intra Bumba in locul lui Salomao.
min 60 Meciul se incinge dupa mai multe decizii la limita luate de arbitri, toate corecte.
min 55 Ies Sin si Mendez, intra Kizito si Santos.
min 54 Sin cere penalty dupa un duel cu Romera in careu. Duelul este unul umar la umar dar corect.
min 50 Repriza a inceput la fel cum s-a terminat cea precedenta, cu un joc de uzura la mijlocul terenului. Putine reusite tehnice ofensive.
min 45 PAUZA! O prima repriza in care Dinamo a dat 1 gol, Iasiul a ratat 2 ocazii mari, in rest ritmul a fost destul de scazut.
min 40 Meciul e destul de slab de 10 minute, nicio echipa nu a ajuns la poarta.
min 29 Albin da pe langa minge din 7 metri central, cu toata porta in fata.
min 26 Anton suteaza mult peste poarta din mijlocul careului.
min 17 Dinamovistii vad cartonas dupa cartonas. Nedelcearu, Maric si Anton au luat pana acum avertismente.
min 16 Inca o sansa uriasa pentru Iasi, Platini trimite pe langa din 6 metri, cu capul, din pozitie excelenta!
min 13 Ratare uriasa pentru Iasi, Nedelcearu scoate mingea din 2 metri din fata portii! O interventie cat un gol desi tot el gresise pozitionarea la offside!!!
min 9 GOOOL!!! Dinamo deschide scorul repede la prima faza de poarta. Nemec inscrie cu capul de la 12-13 metri! 0-1
min 8 Iasiul pune presiune insa nu reuseste sa finalizeze periculos.
min 5 Nicio faza de poarta in primele minute ale meciului.