Pintilii 39'
min. 96
1-1
Tucudean 73'
min 96 FINAL! Egal extrem de norocos scos de Viitorul, care a marcat la singura ocazie, in timp ce Steaua a ratat 7 ocazii uriase de gol!
min 95 Uluitor, inca o ocazie uriasa pentru Steaua. Balasa trimite din 10 metri peste bara, cu toata poarta in fata!
min 92 Rimniceanu vede galben pentru tragere de timp.
min 90 5 minute de prelungiri. Jucatorii Viitorului stau pe jos la fiecare faza. Nu se mai joaca fotbal de 5 minute.
min 87 Gnohere vede galben.
min 86 Inca o ocazie uriasa pentru Steaua. Gnohere reia din 6 metri pe langa poarta, cu poarta goala!!!
min 82 Gnohere inscrie insa se arata offside la Boldrin. Faza la limita insa pare offside.
min 80 Iese Pleasca, intra Tamas.
min 79 Incredibil, Hodorogea nu mai poate sa joace dupa ce s-a lovit bucurandu-se la golul lui Tucudean. Viitorul joaca in 10 oameni pentru ca nu mai are schimbari.
min 78 Gnohere reia cu capul din 11 metri, sub bara!!!
min 74 Iese Popescu, intra Gnohere.
min 73 GOOOOOL!!! Viitorul egaleaza dupa o faza excelenta pe stanga. Tucudean inscrie din 6 metri! 1-1
min 70 Benzar si Pintilii vad galben dupa ce se ciondanesc pe teren.
min 69 Intra Tucudean in locul lui Chitu. Iese si Coman, intra Morar.
min 65 Rosu vede galben dupa un fault din spate.
min 62 Super faza facuta de Alibec si Momcilovic, Balasa trimite din centrul careului, scoate Rimniceanu fabulos!!!
min 60 Iese Enache, intra De Amorim.
min 57 Chitu reia cu capul din careul, Nita scoate din plonjon.
min 55 Iese Purece, intra Casap.
min 53 Enache trimite o noua minge in tribuna dintr-o pozitie buna.
min 49 BARA!!! Tanase ii intoarce mingea lui Popescu in careu care trage in bara laterala!!!
min 48 Enache il faulteaza pe Rimniceanu si vede galben.
min 45 PAUZA! Prima repriza dominata total de Steaua, care a dat un gol, a avut 3 ocazii mari de gol si 2 faze de penalty la limita.
min 44 Pasa geniala a lui Tanase, mingea ajunge la Enache care trage foarte slab din centrul careului, nemarcat.
min 42 Boldrin scapa singur cu Rimniceanu insa trimite o scarita pe langa poarta.
min 40 GENIAL! In boxe pe stadion se aude "Scooter - Maria", melodia de acum 10 ani a Stelei :))))
min 39 GOOOL! Pintilii apare in 6 metri si inscrie cu capul un gol frumos al Stelei! 1-0
min 38 Alibec cere penalty dupa ce e blocat in careu.
min 34 Prima ocazie a Viitorului. Rosu centreaza in 6 metri iar Hodorogea reia cu capul in plasa laterala.
min 31 Hodorogea il tine pe Alibec si vede galben.
min 26 Enache dribleaza si portarul si trimite spre poarta goala insa respinge Tiru de pe linia portii!!!
min 22 Moke face o eroare la mijlocul terenului si faulteaza.
min 15 Pintilii trimite un sut puternic de la 20 de metri, scoate greu Rimniceanu.
min 14 Alibec scapa in partea stanga in careu si trage cu stangul in bara laterala!!!
min 11 Faza buna a Stelei, Tanase ii paseaza lui Alibec iar acesta suteaza putin pe langa poarta!
min 8 Steaua cere penalty la o faza la care Momcilovic cade in careu incercand sa dea cu capul. Ganea intra in fundasul Stelei din spate. La reluare se vede clar ca e fault insa in timp real contactul nu a parut foarte violent.
min 7 Faza buna de atac a Viitorului, Coman trimite la Benzar care scoate la Chitu insa acesta face o preluare gresita.
min 5 Popescu executa o lovitura libera de la 30 de metri, mult peste poarta.
min 2 Foarfeca a lui Alibec din 6 metri, retine Ramniceanu in 2 timpi!
min 1 Gigi Becali a iesit de la oficiala cand a vazut cozile interminabile la casele de bilete si le-a cerut stewarzilor sa deschide portile si sa lase lumea sa intre la meci!
min 1
min 0
STEAUA: Nita - Pleasca, Balasa, Moke, Momcilovic - Popescu, Pintilii - Enache, Boldrin, Tanase - Alibec
REZERVE: Stancioiu - Tamas, Sulley, Achim, Jakolis, De Amorim, Gnohere

min 0
VIITORUL: Rimniceanu - Benzar, Tiru, Boli, Ganea - Hodorogea, Rosu, Vina - Purece, Coman, Chitu
REZERVE: Buzbuchi, Dumitrescu, Casap, Morar, Ciobanu, Mladen, Tucudean

min 0 Incredibil, sunt mai multi oameni la casele de bilete cu 10 minute inainte de startul meciului decat sunt in tribune. Cozi interminabile pe National Arena!