Seto 78'
Geraldo 73'
Junior Morais 26'
Stan 10'
min 94 FINAL IN EUROPA LEAGUE pentru Astra, care pierde cu 1-0 in Belgia si 3-2 la general in fata lui Genk. Vedeti mai jos toate fazele VIDEO din acest meci

min 91 Galben si pentru Sapunaru
min 90 4 minute de prelungiri pentru acest meci
min 89 Dubla schimbare la Genk: Kumordzi intra in locul lui Pozuelo. Boetius intra in locul lui Malinovskiy
min 88 Samatta scapa in careu si suteaza, Lung Jr. apara
min 86 Galben pentru Boubacar
min 86 Sumudica este trimis in tribune de arbitru din cauza protestelor
min 85 Trossard vede galben
min 84 Samatta trimite cu capul pe poarta, Lung Jr. apara fara probleme
min 83 Ionita are mingea la 16 metri de poarta, incearca sa traga, dar este blocat
min 82 Ultima schimbare la Astra. Intra Ionita in locul lui Seto
min 81 Centrare periculoasa a lui Budescu, mingea este respinsa, ii revine la 20 de metri de poarta, trage cu exteriorul, dar e blocat din nou
min 80 Malinovskiy vede galben
min 78 Galben pentru Seto
min 76 Buffel intra in locul lui Schrijvers la Genk
min 75 Sut al lui Junior Morais la coltul scurt, mingea e scoasa de portar
min 73 Galben pentru Brabec
min 73 Galben pentru Geraldo
min 72 Scandal pe teren intre Geraldo si Brabec. Fundasul Astrei s-a dezechilibrat intr-un duel si l-a calcat fara intentie, jucatorul lui Genk a devenit agresiv
min 71 Bus intra in locul lui Daniel Niculae. E a doua schimbare la Astra
min 70 Budescu suteaza slab de la 25 de metri
min 68 Florea intra in locul lui Lovin la Astra
min 67 GOL GENK! Pozuelo marcheaza un gol fabulos! A trimis direct in vinclu, la coltul lung, dintr-o lovitura libera din flancul stang
SCOR: 1-0
min 65 Cel mai bun moment de atac al lui Genk in aceasta repriza secunda. Mingea ajunge la Trossard, care trage pe langa poarta de la 13 metri
min 61 Teixeira are o cursa spectaculoasa, intra in careu, dar e blocat in cele din urma

min 57 Astra cere penalty, dupa ce Budescu este impiedicat in careu de portar
min 56 Daniel Niculae e in careu, incearca o pasa la 8 metri de poarta, dar mingea e interceptata. Minute bune pentru Astra
min 55 Seto are sansa de a trage la poarta, nu o face si faza se stinge
min 53 Stan ii "fura" mingea lui Pozuelo in careul Astrei. Interventie excelenta
min 51 Nicio faza importanta pana acum in repriza secunda
min 46 A inceput repriza secunda
min 45 Pauza! Genk 0-0 Astra, dupa o prima repriza spectaculoasa. Astra a avut cateva ocazii importante de gol si joaca bine! Visam la calificare!! Meciul este in direct la ProTV. Vedeti mai jos VIDEO cu toate fazele importante ale primei reprize
min 42 Ocazie URIASA de gol pentru Astra, dupa o faza spectaculoasa de atac. Budescu a sutat puternic de la 12 metri, peste poarta
min 39 Junior Morais cade in careul belgienilor, dupa un duel cu doi adversari, Astra cere penalty, centralul lasa jocul sa continue
min 38 Sut trimis de la 25 de metri de Malinovskiy, pe langa poarta
min 35 Sut Pozuelo de la 20 de metri, pe langa poarta
min 34 Budescu centreaza periculos cu exteriorul in careul mica, Takayuki trece putin pe langa minge. Sansa importanta de gol ratata de Astra
min 26 Galben pentru Junior Morais
min 25 APARA LUNG! Interventie vitala pentru portarul Astrei, dupa ce apararea lui Sumudica a fost depasita complet
min 21 Daniel Niculae suteaza puternic de la 20 de metri, pe langa poarta
min 20 Vantul ii joaca o festa portarului lui Genk, care scapa mingea in fata portii
min 19 Trossard suteaza de la 17 metri, scoate Lung
min 17 Niculae scapa singur spre poarta, dar e semnalizat in offside
min 14 Malinovskiy suteaza de la 25 de metri, mult pe langa poarta
min 11 Pozuelo suteaza de la 18 metri, peste poarta
min 10 Stan vede galben dupa un fault comis la 18 metri de poarta Astrei
min 9 Sut complet ratat al lui Teixeira de la peste 20 de metri
min 8 Centrare periculoasa a lui Teixeira la coltul lung, mingea este respinsa in corner in ultima clipa
min 6 Schrijvers suteaza puternic de la 18 metri, pe langa poarta
min 4 Interventie excelenta a lui Sapunaru la 4 metri de poarta. Presiune pusa de Genk in acest start de meci
min 1 Astra are lovitura de start in Belgia!