Craiova
Kuku 87'
min. 90
1-0
min 90 Final de meci, Botosani castiga cu 1-0! Craiova s-a trezit tarziu si a aratat ca stie sa atace abia dupa golul lui Kuku. Presiune mare pusa de olteni in ultimele minute, dar defensiva Botosaniului a rezistat.

Craiova ramane in spatele Stelei in clasament, iar FC Botosani se poate gandi la playoff.

min 87 GOOOOL Botosani! Herghelegiu centreaza de pe partea dreapta, Kuku reia cu latul de la prima bara si inscrie.

1-0
min 67 Amorteala de la -10 grade se anima un pic, pe o actiune de atac a moldovenilor. Roman cere degeaba penalty, dupa un duel cu Popov - n-a fost fault, ci doar un umar la umar in afara careului. Cu toate astea, mijlocasul Botosaniului a sarit sa il bata pe Popov si s-a ales cu un cartonas galben.

Bineinteles, din decor nu lipseste si refrenul "Hotii, hotii", strigat de suporterii botosaneni :)

min 56 Momente grele pentru defensiva Craiovei - o actiune prelungita de atac se incheie cu sutul lui Kuku, din marginea careului, in blocajul lui Mingote.

min 46 Sansa buna pentru Craiova, Bancu este in careu, dar intarzie pasa. Pana la urma mingea ajunge la Fajic, insa finalizarea este slaba.

min 45 PAUZA | Botosani 0 Craiova 0 | O singura ocazie importanta in prima repriza - bara lui Bus din debutul partidei. Craiova nu a aratat nimic in plan ofensiv, dar mai are o repriza la dispozitie sa forteze victoria care sa ii aduca matematic calificarea in playoff.

min 37 Fotbal putin pana acum, terenul inghetat face ca jocul sa fie foarte lent. Botosani ramane in continuare echipa mai agresiva, dar lipsesc ocaziile mari. Craiova n-a contat deloc in atac.

min 12 Gazdele au inceput mai bine partida, au mai mult curaj si raman in jumatatea Craiovei. O lovitura de colt executata de Roman aduce o noua ocazie la poarta lui Mingote - lovitura de cap a lui Burca este respinsa insa de portarul Craiovei.

min 6 Prima mare ocazie de gol le apartine moldovenilor - Bus reia cu capul din 7-8 metri, portarul Mingote nu are reactie, dar e salvat de bara.

min 1 Centralul Marius Avram decide ca sunt conditii suficient de bune pentru ca partida sa se joace. Afara sunt -7 grade. Gazonul a fost curatat de zapada, dar sunt zone in care pamantul este inghetat, se vede dupa cum sare mingea. Jucatorii evolueaza cu ghete speciale, fara crampoane.

Capturi foto: DolceSport

min 0 Valeriu Iftime, patronul Botosaniului, a dat la lopata inainte de meciul cu Craiova.

min 0 Citeste si: Evenimentul serii in Botosani nu e meciul cu Craiova: SOLD OUT la concertul 3 Sud Est, 30 de lei biletul! :)
min 0 Clasamentul inainte de meci:

min 0 Botosani: Albut - Ungurusan, Tincu, Burca, Musat - Vasvari, Cucu - M. Roman, Morutan, L. Bus - Kuku
min 0 Echipa de start Craiova: Mingote, Dimitrov, Popov, Acka, Bucurica, Mateiu, Zlatinski, Baluta, Bancu, Rocha, Ivan

Rezerve: Vlad, Gustavo, Mazarache, Kelic, Petre, Madson, Fajic.