Llullaku (pen) 31'
min. 93
4-0
min 93 FINAL! Victorie fabuloasa pentru Gaz Metan!!!
min 90 GOOOLLL!!! Llullaku transforma fara probleme si reuseste si el dubla!!! 4-0
min 89 Penalty pentru Gaz Metan!!! Llullaku este faultat in careu de Nedelcearu!
min 88 Iese Axente, intra Buziuc.
min 86 Iese Eric, intra Olaru.
min 85 Popa are sansa sa inscrie insa suteaza pe langa poarta din mijlocul careului.
min 81 GOOOLLL!!! Axente reuseste dubla dupa o minge scapata in fata de Penedo. 3-0
min 80 Iese Lazar, intra Dudea. La Gaz Metan iese Petre si intra Munteanu.
min 77 GOOOLLL!!! Gaz Metan inscrie al doilea gol dupa o super faza facuta de Eric, care preia si suteaza din 16 metri, mingea e respinsa la Axente care inscrie. 2-0
min 75 Nistor suteaza puternic din voleu de la 20 de metri, insa pe portar.
min 74 Ocazie uriasa pentru Gaz Metan! Axente ramane singur in 6 metri cu Penedo insa trage pe coltul scurt, pe langa poarta. Prima ocazie mare a reprizei a doua.
min 68 Lovitura libera pentru Dinamo de la marginea careului, Nistor centreaza slab.
min 66 Gnohere e schimbat cu Daniel Popa.
min 65 Gnohere nu mai poate continua dupa ce i-a cazut un adversar pe glezna.
min 64 Sut al lui Ciprian Petre de la 30 de metri, slab, pe centrul. Jocul este unul slab in aceste momente.
min 60 Meciul este mai linistit decat in prima repriza. Nicio ocazie de gol pana acum, in 15 minute.
min 54 Super faza a Gazului, cu o pasa de 40 de metri a lui Eric si o recentrare a lui Cretu. Llullaku a trecut insa departe de minge in careu.
min 48 Eric suteaza de la distanta, peste poarta.
min 45 PAUZA! Prima repriza dominata de Dinamo, insa in care Gaz Metan a marcat singurul gol, la un fault mutat in careu de Tudor. Acelasi central nu a acordat un penalty clar la Eric, in minutul 10.
min 43 Mahlangu trimite o bomba de la 25 de metri, mingea loveste bara!!!
min 41 Ceccarelli face un fault riscant dupa ce Llullaku trecuse in viteza de el. Interventie la limita, italianul are deja galben.
min 39 ULUITOR! Plesca scoate mingea de pe linia portii, din fata lui Nedelcearu! Andone cere gol insa mingea nu a trecut linia portii.
min 34 Faza la care Tudor a dat penalty a fost in afara careului. Gaz Metan trebuia insa sa primeasca un penalty in minutul 11, cand Eric a fost faultat de Maric insa arbitrul a lasat jocul sa continue. Per total, Gazul trebuia sa aiba un penalty insa ambele decizii ale lui Alexandru Tudor au fost eronate.

min 31 GOOOLLL!!! Llullaku transforma fara probleme si ajunge la 15 goluri in acest campionat!!! 1-0
min 29 Llullaku este faultat in careu si Tudor da de aceasta data penalty. Faultul nu a fost insa in careu! Ceccarelli a vazut galben. Greseala mare a lui Tudor...
min 27 Gnohere reia cu capul din 6 metri, pe centrul portii. Sansa buna pentru francez insa executia a fost slaba.
min 25 Sut al lui Nistor, pe langa poarta. Andone il cearta pe mijlocas pentru alegere.
min 23 Danci suteaza de la 25 de metri, mingea e deviata si se duce peste poarta.
min 16 Ratarea lui Rotariu din 1 metru. Fusese semnalizat oricum in offside.

Sursa foto: Dolcesport

min 15 Faza la care Eric e impiedicat de Maric in careu. Contactul are loc la nivelul genunchiului. Nu este o interventie agresiva insa este o piedica pusa lui Eric, care daduse mingea pe langa dinamovist.

min 12 Rotariu reuseste sa trimita mingea peste poarta din 1 metru!!! Norocul sau ca a fost semnalizat in offside.
min 11 Eric este lovit peste genunchi de Maric in careu, arbitrul Tudor a lasat insa jocul sa continue. Decizie gresita a centralului.
min 10 Rotariu e angajat pe culoar insa Plesca iese din poarta si respinge in ultima clipa.