Muniru 20'
min. 94
1-1
Borre 9'
min 94 FINAL! Steaua scoate un punct meritat, ce putea fi decis de bara lui De Amorim sau de penalty-ul nearcordat Stelei la scorul de 1-1.
min 93 Ocazie uriasa pentru Villarreal, dupa o lovitura libera acordata dupa o greseala a lui Popescu. Nita scoate de sub bara!!!
min 91 Jakolis intra in careu si centreaza in fata portii, mingea e respinsa cu greu de apararea lui Villarreal.
min 90 Boldrin centreaza de pe stanga din lovitura libera, mingea respinsa se duce in corner.
min 88 Iese De Amorim, intra O. Popescu. Reghecampf betoneaza mijlocul terenului, jucand cu 3 inchizatori pe final.
min 82 Iese Borre, intra Bakambu, super golgheterul de anul trecut al lui Villarreal.
min 77 Iese Adi Popa, intra Jakolis. Iese si Golubovic, intra Tanase in acelasi minut.
min 73 Steaua controleaza in continuare meciul insa nu isi face ocazii de gol.
min 69 Faza de contraatac a Stelei insa Golubovici se plaseaza prost la centrarea lui Adi Popa. Atacantul Stelei pare in plus pe teren.
min 68 Minge retinuta bine de Nita in 6 metri, la o centrare de pe stanga.
min 65 Minge reluata cu capul de Momcilovic din careu, dupa un corner, mingea se duce putin pe langa poarta.
min 63 Iese Pato, inexistent pe teren, intra Castillejo.
min 55 Borre vede galben dupa ce il faulteaza pe Tosca si apoi simuleaza in careu.
min 51 Penalty clar refuzat Stelei, dupa un hent in careu!
min 50
min 49 Inca o sansa pentru De Amorim, dupa un sut de la 20 de metri, de aceasta data mult peste!
min 48 De Amorim trimite o bomba de la 20 de metri, mingea loveste transversala!!!
min 47
min 46 A inceput repriza a doua, acum pe ProTV!
min 45 PAUZA! Scor de egalitate merita in prima repriza. Cele doua echipe nu si-au facut alte ocazii in afara de goluri, venite pe fondul unor greseli personale. Tosca si Nita au gresit la golul lui Borre, iar Andres Fernandez a scapat mingea din maini la reusita lui Muniru.
min 44 Boldrin suteaza din lovitura libera de la 30 de metri, mingea este deviata insa de zis si prinsa de Andres Fernandez.
min 43 Inca o minge respinsa de Tamas cu capul din careu, dupa o lovitura libera facuta de Muniru la 35 de metri de poarta.
min 38 Cheryshev e blocat excelent in careu de Muniru! Ghanezul e aplaudat de fani.
min 35 Moke, extrem de lent, aproape sa piarda o minge in careu. Congolezul e apreciat pentru interventii si plasament in teren, insa la viteza alearga "in reluare".
min 29 Tamas respinge bine din careu, cu capul, de langa Ndiaye.
min 25 Adi Popa are o actiune buna pe stanga insa centrarea se duce peste poarta. Steaua are succes in aceasta prima repriza pe flancul stang.
min 20 GOOOOOL!!! Muniru egaleaza cu o reluare din 6 metri si o gafa a portarului, in urma unui corner! 1-1
min 20
min 17 Corner pentru Steaua, mingea e respinsa insa de apararea lui Villarreal.
min 12 Steaua pare ca e la conducerea meciului insa nu poate sa se apropie periculos de poarta.
min 9 GOL! Villarreal deschide scorul dupa o minge printre cei doi fundasi, Borre ii ia fata usor lui Tosca si trimite printre picioarele lui Nita din 6 metri. 0-1
min 9
min 8 Fanii lui CSKA Sofia sunt prezenti la meci. Se stie prietenia dintre cele doua cluburi.

min 8 Prima actiune ofensiva a Stelei, mingea ajunge la De Amorim in careu dar sutul cu dreptul la coltul lung e prea moale.
min 3 Centrare din lovitura libera, respinge Tamas cu capul din 6 metri!
min 1
min 0 Iese Cheryshev, intra Roberto Soriano.
min 0 Galben pentru Rukavina, pentru hent.
min 0
Duckadam, inaintea partidei: "Am vazut ca Reghe a facut o echipa prudenta, cu doi inchizatori de meserie. Sper ca partea stanga sa fie mult mai ofensiva decat a fost pana acum, pentru ca eu am mare incredere in Momcilovic si Amorim.

Am incredere si in Golubovic. A avut putine mingi utilizabile pana acum. El este un tip bataios, peste Tanase si Tudorie la acest capitol. Sper sa sparga gheata in aceasta seara.

Daca va veni Alibec, o va face din iarna. La negocieri se pot intampla multe. Inca nu stim, e un joc al nervilor. Unii ofera ceva, ceilalti vor sa scoata mai mult. Si Alibec, si Gnohere sunt atacanti foarte buni", a spus Helmuth Duckadam la SPECIAL, la Sport.ro

min 0
STEAUA: Nita - Tamas, Moke, Alin Tosca (cpt), Momcilovic - Bourceanu, Sulley Muniru - Adrian Popa, Boldrin, De Amorim - Golubovic.
Rezerve: Stancioiu - Mitrea, Tudorie, Fl. Tanase, Jakolis, Achim, Ovidiu Popescu.