Etapa a II-a a grupelor UCL / 27 Septembrie / 21:45
Varane 69'
Ronaldo 17'
Sergio Ramos 63'
min 93 Final de meci pe Westfallenstadion. Borussia 2-2 Real, cu golurile marcate de Aubameyang si Schurrle, respectiv Ronaldo si Varane
min 92 Carambol in careul Realului, Mark Clattenburg fluiera un fault in atac. Jucatorii celor doua formatii se imbrancesc in finalul de meci, iar Aubameyang primeste galben pentru ca l-a impins pe Navas
min 89 Schimbare tarzie a lui Zidane: iese Benzema, intra Morata
min 87 GOOOL Borussia Dortmund | Presiunea pusa de nemti are rezultate pe tabela. Cu Mor si Pulisic in teren, gazdele dau lovitura. Schurrle are o superexecutie din interiorul careului, direct in vinclul portii lui Navas 2-2
min 87 VIDEO - Golul lui Schurrle
min 78 Ultima schimbare la gazde: iese Guerreiro, intra Emre Mor
min 77 Galben primit de Raphael Guerreiro
min 75 Weigl il tine din spate pe Modric pentru ca acesta sa nu declanseze un contraatac si incaseaza cartonasul galben
min 73 A doua schimbare in echipa Borussiei: iese Dembele, intra Pulisic
min 70 Schimbare la Real: iese James, intra Kovacic
min 69 GOOOL Real Madrid | Cristiano centreaza din flancul stang, Benzema reia in bara din cativa metri, apoi mingea sare la Varane si acesta inscrie. Francezul si-a rascumparat greseala de la golul luat de Real 1-2
min 69 VIDEO - Golul lui Varane
min 63 Cartonas galben primit si de Sergio Ramos
min 60 Sergio Ramos arunca bine o minge in careul advers, dar Ronaldo nu reuseste sa trimita spre poarta cu capul
min 58 Prima schimbare a Borussiei: iese Mario Gotze, intra Ander Schurrle
min 51 Aubameyang poarta o actiune excelenta, patrunde in careul advers si incearca sa suteze cu efect la coltul lung. Navas se intinde si respinge la fel de frumos
min 50
Schmelzer incaseaza primul galben al partidei

min 45 GOL ANULAT | Cristiano inscrie cu o lovitura de cap in ultimul minut al primei reprize, dar reusita este anulata pentru ofsaid
min 43 GOOOL Borussia Dortmund | Dupa minute bune in care Borussia a parut sa fie putin ametita, gazdele egaleaza. Guerreiro a sutat dintr-o lovitura libera, Navas a respins in fata, iar mingea l-a lovit in figura pe Varane, ricosand in poarta. Inainte ca balonul sa treaca de linia portii, a fost atins de Aubameyang 1-1
min 43 VIDEO - Golul Borussiei Dortmund
min 37 Realul sta la cutie dupa gol si incearca sa joace pe contraatac. La unul dintre putinele atacuri pozitionale, madrilenii au avut insa o sansa importanta
min 24 Pustiul Dembele face o faza senzationala in careul advers, il dribleaza pe Danilo, dar sutul sau e deviat peste poarta lui Navas
min 17 GOOOL Real Madrid | Ronaldo inscrie cu un sut din interiorul careului, dupa o faza senzationala facuta de trio-ul de 280 de milioane James, Bale, Cristiano. Bale a pasat cu calcaiul catre Ronaldo, care l-a invins pe Burki 0-1
min 17 VIDEO - Golul lui Ronaldo

min 15 Ronaldo e fluierat de tot stadionul dupa ce ignora faptul ca un jucator al Borussiei e cazut si continua cu pasa o faza. Benzema a fost lansat singur cu Burki, dar si-a facut pasii gresit
min 3 Aceeasi faza, dar la poarta adversa. Borussia are si ea o lovitura libera de la 18 metri, zona centrala. Gotze suteaza, insa Keylor Navas are un super-reflex
min 2 Sansa imensa pentru Real Madrid, care beneficiaza de o lovitura libera de la 18 metri. Ronaldo suteaza puternic, Burki respinge, apoi James, pe respingere, trimite in bara. Columbianul fusese insa in ofsaid