Nimely 67'
Nedelcu 64'
Carp 56'
Dani Lopez 18'
min 90 Final de meci la Severin: Viitorul se impune cu 1-0, gratie golului marcat de Nedelcu, dupa o gafa monumentala a lui Lazar
min 85 Valentin Alexandru primeste galben la doar cateva minute de la introducerea pe teren
min 83 Purece, intrat in repriza secunda, primeste galben
min 79 Ultima schimbare a partidei: iese Dani Lopez, intra Hodorogea, la Viitorul
min 77 Schimbare la Pandurii: iese Pleasca, intra Valentin Alexandru
min 72 GOOOL Viitorul | Nedelcu deschide scorul in minutul 73 cu un sut de la 30 de metri. Lazar a scapat mingea pe sub el 0-1
min 69 Schimbare la Pandurii: iese Antal, intra Valentin Munteanu
min 67 Nimely este avertizat pentru o impingere la Vasiljevic
min 64 Schimbare la Pandurii: iese Hlistei, intra Trifu
min 64 Dragos Nedelcu primeste galben la doar cateva minute de la intrarea pe teren
min 60 Schimbare la Viitorul: iese Carp, intra Nedelcu
min 57 Schimbare la Viitorul: iese Iancu, intra Purece
min 56 Catalin Carp este avertizat de Sebastian Coltescu
min 46 S-a reluat partida. Nicio schimbare in cele doua formatii
min 45 Pauza la Severin
min 38 O noua sansa mare de gol a Pandurilor. Sanmartean a centrat foarte bine, iar Vasiljevic a deviat cu capul. Pe rand, insa, Bujis si Antal au ratat interceptia si sansa de a face 1-0
min 31 Bara Pandurii | Ovidiu Herea suteaza superb de la 30 de metri, mingea il surprinde pe Ramniceanu, dar loveste transversala si iese in afara terenului
min 24 Ocazie imensa de 1-0 pentru oaspeti, dupa o actiune a lui Nimely in flancul stang. Atacantul Viitorului l-a facut jalon pe Antal, apoi a pasat in centrul careului. Iancu a reluat cu stangul, insa mingea a trecut putin peste
min 18 Dani Lopez (Viitorul) incaseaza primul galben al partidei
min 9 Prima ocazie apartine Viitorului. Iancu suteaza din lovitura libera, dar Lazar respinge foarte bine. Mingea ajunge ulterior in flancul drept la Benzar, care centreaza ideal in capul lui Chitu. Lovitura de cap a fost insa retinuta de portarul Pandurilor