Gnohere 69'
Vali Lazar 44'
Gnohere 23'
min 90

FINAL! Dinamo obtine o victorie mare, prima in deplasare cu Astra dupa 6 ani. Fotbalul traieste - Dinamo are galerie, are echipa si un golgheter adevarat. Iar Gnohere are o minge de dus acasa.

min 81

Omul meciului, Gnohere, ii lasa locul lui Patrick Petre in teren pentru ultimele 10 minute.

min 77

Daum priveste atent partida, cu carnetelul sau nelipsit in mana. Gnohere, primul strain naturalizat? :)

min 76

GOOOOOOL Dinamo! Hanca ii paseaza excelent lui Gnohere, care ramane singur cu portarul si inscrie. Seara mare pentru Bizon, 3 goluri si o pasa de gol.

1-4
min 74

Rosu direct pentru Alexandru Stan, jucator intrat la pauza in echipa Astrei. Intrarea a fost criminala, cu talpa pe genunchiul lui Vali Lazar, Stan nu a avut nicio treaba cu mingea.

min 69

GOOOOOL Dinamo! Gnohere transforma penalty-ul! Doua goluri si un assist in acest meci si Bizonul e golgheter in Liga I.

1-3
min 68

Penalty pentru Dinamo, dupa un fault al lui Oros asupra lui Palici. A fost o intrare intarziata a jucatorului Astrei, decizie buna a lui Hategan.

min 61

Dinamovistii isi pierd rabdarea cu Hategan. Au fost doua faze la care au cerut penalty - un posibil hent al lui Geraldo la centrarea lui Rotariu si un posibil fault la o ciocnire in careu intre cei doi.

Vine si reluarea de la faza cu "hentul" - nu a fost, Geraldo s-a aparat cu mainile la spate. La ciocnire, decizia e controversata, dar mai degraba nu se da penalty pentru o astfel de faza.

Ramane frustrarea de la penalty-ul acordat in minutul 47. E genul de faza la care Hategan nu ar fi acordat niciodata penalty daca ar fi fost un meci de Euro. Centralul pare ca s-a setat insa pentru Liga I.

min 60

Daniel Niculae reia cu capul centrarea lui Junior Morais, spectaculos, mingea trece la cativa centimetri de vinclu.

min 48

Boldrin transforma fara emotii lovitura de la 11 metri. In loc de 0-3 se face 1-2, iar meciul este relansat.

1-2
min 47

Penalty pentru Astra, dupa o ciocnire intre Mevlija si Daniel Niculae. Dinamovistii protesteaza, Hategan ramane ferm. Foarte usor acordat penalty-ul, a fost o intrare umar la umar, iar ambii jucatori au cazut. Greu de spus cine pe cine a faultat.

min 46

Ocazie uriasa a dinamovistilor - Rotariu suteaza in bara, din unghi, cu poarta goala. Faza a fost foarte frumoasa, schimb de pase care a inclus doua calcaie, al lui Rotariu si Vali Lazar; ultima pasa a venit de la Steliano Filip.

min 45

Dinamo conduce cu 2-0 la pauza, dupa golurile inscrise de Gnohere si Vali Lazar. O prima repriza buna facuta de Dinamo. Prestatie palida a campioanei Astra. Meciul nu a avut un ritm foarte ridicat, dar Dinamo a fost echipa mai inteligenta, cu Gnohere in mare forma.

min 44

Vali Lazar inscrie dupa o actiune de contraatac - Gnohere a pasat excelent, printre doi adversari si l-a lasat pe Lazar singur cu portarul

0-2
min 42

Dinamo n-a mai castigat in deplasare cu Astra de 6 ani. Tot Andone era antrenor.

min 41

Geraldo este la un pas de autogol dupa o respingere neglijenta a centrarii lui Gnohere.

min 33

Boldrin suteaza din unghi, mingea il loveste pe coechipierul sau, Florea. Meciul se joaca pe o caldura epuizanta si asta se simte in ritmul partidei.

min 29

Dupa golul marcat de Gnohere, Dinamo a reusit sa pastreze ritmul. Astra nu se apropie periculos, fazele ofensive sunt blocate la 20 de metri.

min 23

GOOOOL Dinamo! Gnohere transforma cu mult calm lovitura de la 11 metri

0-1
min 22

Penalty pentru Dinamo, dupa un fault in careu al lui Seto asupra lui Palici.

min 18

Boldrin este cel care executa lovitura libera, mingea este oprita de zid. Faza continua cu De Amorim in partea stanga, urmeaza pasa la Teixeira, care finalizeaza cu un sut periculos, la coltul scurt.

min 17

Patrundere frumoasa a lui Teixeira, care este oprit prin fault de Mevlija, la 25 de metri. Lovitura libera pentru Astra.

min 13

Inceput de meci fara nimic important in atac, Dinamo incepe sa puna presiune, deocamdata timid.

min 2

Christoph Daum e in tribune, isi noteaza deja ceva in carnetel. Singurul lucru remarcabil de pana acum - galeria lui Dinamo.

min 1

Meciul incepe cu 3-4 minute de intarziere, pentru ca fanii dinamovisti au aruncat zeci de torte si petarde spre teren. Hategan e la centru.