Konoplyanka 55'
Zincenko 48'
Zozulia 44'
min 95

Final de meci la Torino. Romania 3-4 Ucraina. Inainte de Euro, nationala mai are un singur test: vineri, pe National Arena, cu Georgia!

min 93

Alibec incearca o pasa peste apararea Ucrainei pentru Hoban, Stepanenko e pozitionat bine si reuseste sa respinga!

min 90

Sut Maxim din unghi, prinde Piatov. Ramane 3-4.

min 90

4 minute de prelungire pentru meciul de la Torino.

min 85

GOOOOOL ROMANIA! Maxim scoate pentru Stanciu la marginea careului, mijlocasul Stelei trage in forta la coltul scurt si il bate pe Piatov! 3-4!

3-4
min 80

Intra Stanciu in locul lui Bogdan Stancu.

min 75

GOOOOL ROMANIA! Lovitura libera de la 23 de metri, lateral dreapta, Alibec bate direct pe poarta, la coltul scurt, si il bate pe Piatov!

2-4
min 64

Hoban incearca s-o faca pe Romania din nou interesanta la poarta adversa. Sutul sau din marginea careului e prins de Piatov.

min 61
min 60

Steliano Filip a fost schimbat la pauza din cauza unei accidentari la piciorul stang. Fundasul are o punga de gheata la glezna. Panica pentru Iordanescu.

min 59

GOL UCRAINA! 1-4! Incredibil! Maxim greseste o pasa in jumatatea Romaniei, pasa pentru Yarmolenko. Jucatorul lui Dinamo Kiev trece fara probleme de Chiriches si il bate pe Tatarusanu. Tot stadionul striga 'RUSINE!'

1-4
min 55

GOL UCRAINA! Konoplyanka face 3-1 cu un sut plasat din careu. Tatarusanu n-a avut reactie. Romania facuta praf in banda stanga. Yarmolenko a dat pasa de gol.

1-3
min 53

Sevciuk trage la poarta, Tatarusanu scoate de sub bara! Sansa importanta pentru Ucraina!

min 48

GOL UCRAINA! Zincenko ramane singur cu Tatarusanu dupa o greseala URIASA a lui Chiriches si il bate pe portarul Romaniei. Ucraina are 2-1.

1-2
min 46

Rat incepe repriza a doua in teren. Steliano Filip a fost inlocuit.

min 45

Pauza la Torino. Romania 1-1 Ucraina dupa 45 de minute. Repriza buna a nationalei.

min 45
min 44

GOL UCRAINA! Zozulia inscrie din alunecare, din doi metri, la o centrare de pe partea stanga pe care nimeni n-a putut s-o opreasca. Poarta era goala in fata lui Zozulia.

1-1
min 43

Tatarusanu prinde sutul lui Yarmolenko. Mijlocasul lui Dinamo Kiev a trecut de Filip, in stanga, dar sutul sau a fost slab.

min 33

Tatarusanu respinge in corner centrarea periculoasa a lui Sevciuk!

min 32

Centrare Sanmartean din lovitura libera de pe partea dreapta, mingea merge pe 6 metri, la coltul lung, Dragos Grigore ataca, insa defensiva Ucrainei respinge!

min 28

Sanmartean pare sa se fi odihnit cu folos in Arabia Saudita. Meci foarte bun pentru el pana acum.

min 23

Konoplianka centreaza la coltul scurt, rezolva Tatarusanu.

min 22

GOOOOOL ROMANIAAAAA! GOOOOL TORJE!!! Prepelita - minge in careu pentru Keseru, preluare dificila, insa atacantul lui Ludogorets reuseste sa intoarca pana la Torje, aflat la limita careului. Mijlocasul lui Osmanlispor trimite o bomba din prima, mingea il bate pe Piatov! 1-0 Romaniaaaaa!

1-0
min 21

Sanmartean paseaza printre pentru Stancu, faza pare terminata, insa atacantul lui Genclerbirligi ajunge inaintea lui Piatov, se duce in banda si centreaza pentru foarfeca RATATA a lui Keseru. Faza frumoasa a Romaniei!

min 18

Keseru incearca un lob de la mare distanta. Si la mare distanta de poarta lui Piatov. Ramane 0-0.

min 15

Sut din afara careului trimis de Torje, Piatov se intinde si respinge! Prima iesire periculoasa din propria jumatate a Romaniei.

min 12

Grigore paseaza slab in propria jumatate, recupereaza Konoplyanka, al carui sut trece peste!

min 11

Konoplianka trage din afara careului, mingea trece putin pe langa!

min 5
min 2

Prepelita trimite prima minge spre poarta lui Piatov. Portarul lui Sahtior rezolva.