min. 93
0-0
Alba 69'
min 93

FINAL! Romania face egal cu campioana Europei, 0-0 cu Spania! Nationala a facut un egal, dar a castigat un nou numar 10 pentru EURO: Nicusor Stanciu, cel mai bun om de pe teren!

min 90

INCREDIBIL! Torje scapa singur pe contraatac, Rusescu este liber cu Casillas, dar mijlocasul centreaza direct la portar!

min 87

Interventie riscanta a lui Sapunaru la Fabregas in careu, arbitrul nu da penalty, desi se putea acorda!

min 84

Iese Stanciu in aplauzele spectatorilor, intra Sanmartean. Stanciu a fost cel mai bun om de pe teren.

min 83

Morata cade in careu si cere penalty, dar nu primeste nimic.

min 78

Iese Silva, intra Morata.

min 76

Ooooo! Stanciu incearca sa-l surprinda pe Casillas de la peste 45 de metri, mingea trece peste poarta!

min 75

Hoban suteaza puternic, dar departe de poarta.

min 73

Iese Andone, intra Rusescu in echipa Romaniei.

min 70

Stanciu trece superb de Fabregas in banda, dar centreaza mult peste careu, direct in aut. Selectionerul l-a aplaudat insa pe jucatorul Stelei pentru faza facuta.

min 69

Galben pentru Jordi Alba.

min 65

Ivan e aproape de Barcelona! :) Atacantul Craiovei intra in locul lui Stancu. Mata intra in echipa Spaniei in locul lui Pedro.

min 65

Faza superba a lui Stanciu pe contraatac, dar paseaza incomod catre Stancu. Acesta reia din prima, dar trimite mult peste poarta!

min 64

Isco e blocat in ultima clipa la noi in careu, dar spaniolii obtin corner.

min 61

Iese Adi Popa, intra Torje.

min 59

Romania ataca in valuri, Del Bosque face schimbari. Intra Alcacer, intra Aduriz, iar Fabregas intra in locul lui Sergi.

min 56

O noua faza frumoasa a Romaniei, Andone reia peste din pasa lui Stanciu! Atmosfera este superba la Cluj!

min 51

Iese Pique, intra Nacho.

min 49

Romania e din nou periculoasa in atac prin Stancu, cel care obtine corner.

min 47

Pique preia in careu si suteaza periculos direct in bratele lui Tatarusanu!

min 46

Se reia jocul pe Cluj Arena.

min 46

Nolito e inlocuit de Isco.

min 45

PAUZA! Repriza mare pentru Romania, care spera la un rezultat important in aceasta seara contra campioanei europene!

min 40

Panica s-a diminuat pe Cluj Arena, pompierii au intervenit si au stins transformatorul care a luat foc. A fost mult fum, dar acesta s-a risipit intre timp. Click aici pentru detalii.

min 33

Asediu la poarta Spaniei! Stanciu reia superb din voleu de la 20 de metri, Casillas scoate greu in corner!

min 32

Stanciu suteaza din nou din careul spaniolilor, mingea deviata se duce in corner.

min 28

O noua ocazie mare pentru Romania, dupa o contra rapida! Stanciu reia din voleu, Casillas intervine excelent si respinge!

min 27

Nolito, blocat in ultima clipa la noi in careu! Spaniolii aduc toata echipa la noi in careu, dar fara rezultat.

min 23

Hoban suteaza de la distanta, mult peste poarta Spaniei!

min 20

Incredibil! Incendiu la masa presei de la Cluj Arena! Jurnalistii sunt blocati in acea zona! Click aici pentru detalii!

min 18

Replica Spaniei vine prin Nolito, care suteaza de la distanta direct in bratele lui Tatarusanu!

min 17

Atac periculos al Romaniei prin Andone, Sapunaru si Adi Popa, dar Casillas scoate in corner!

min 11

Tatarusanu scoate excelent din fata lui Pedro!

min 10

Pique, periculos cu capul, mingea il loveste pe Hoban si ajunge sub bara, dar Tatarusanu respinge in corner!

min 7

Ocazie mare pentru Romania! Adi Popa suteaza de la marginea careului pe langa poarta lui Casillas!

min 1

Spaniolii ataca inca din primul minut, dar Pedro este deposedat de apararea Romaniei in careu!