min. 93
2-0
Etapa a II-a din Play Off / 13 martie / 20:30
min 93

FINAL! Un meci dominat total de Steaua, care a dat 2 goluri si a ratat multe ocazii, Gavrilas scotand 3 goluri ca si facute, in timp ce Geraldo a avut 2 interventii decisive in 6 metri. Singurele ocazii ale liderului au venit de la Alibec si Boldrin, al carui sut a fost aparat fantastic de Nita!

min 90

Astra incearca sa atace insa nu mai are forta.

min 87

Nita are o interventie fabuloasa la un sut al lui Boldrin din lovitura libera, sub bara!!!

min 85

Bourceanu are o intrare tare la mijlocul terenului, Tudor il iarta de al doilea galben.

min 82

Astra incearca sa atace insa nu reuseste sa isi creeze ocazii, in timp ce Steaua are foarte multi oameni in fata, pozitionati pentru contraatac.

min 79

La reluare se vede ca Bawab a fost faultat clar in careu de Boubacar!

min 78

Bawab trece printre doi jucatori in careu si cere penalty, Tudor lasa jocul sa continue!

min 76

Iese Pintilii, intra Muniru!

min 75

La un pas de autogol Geraldo, dupa o respingere din 6 metri!

min 71

Iese Hamroun, intra Bawab!

min 70

Iese Alibec, intra Florea.

min 68

Faza superba a lui Hamroun, care intoarce doi jucatori in marginea careului si suteaza pe coltul lung, Gavrilas isi salveaza iar echipa!!!

min 63

Alibec trage de la marginea careului, din lovitura libera, putin pe langa poarta!

min 61

Teixeira trage de la distanta, putin pe langa poarta.

min 59

GOOOL! Stanciu suteaza de la 20 de metri, din pasa lui Tamas, direct langa bara!!!

2-0
min 57

Iese Enache, intra Adi Popa.

min 55

Sut bun al lui Alibec, de la 20 de metri, retinut cu greu de Nita! Ocazie buna de gol pentru Astra.

min 53

Ocazie imensa pentru Steaua! Chipciu trimite cu capul din 6 metri, excelent, Gavrilas scoate de langa bara cu un plonjon fantastic!!! Centrare ideala a lui Enache!

min 52

Boldrin il tine din spate pe Pintilii insa Tudor il iarta de al doilea galben. A doua faza controversata in cateva minute, judecata in favoarea Astrei.

min 51

Enache scapa singur spre poarta insa se arata off-side de la margine. La reluare se vede ca mijlocasul Stelei nu a fost in off-side.

min 50

Astra joaca mai bine in acest inceput de repriza secunda.

min 46

Iese Lovin, intra Boubacar. Incepe a doua repriza.

min 45

PAUZA! Prima repriza dominata total de Steaua, care a marcat un gol si a mai avut 3-4 ocazii mari de gol! Astra a revenit putin spre final, in ultimele 10 minute, cand a avut ocazii prin Daniel Niculae si Alibec.

min 44

Faza superba a lui Alibec, care l-a driblat pe Varela din preluare insa suteaza slab cu stangul! Cea mai mare ocazie a Astrei din prima repriza.

min 43

Momcilovic reia din voleu dupa un corner insa mingea este exact in bratele lui Gavrilas! Inca o ocazie buna pentru Steua!

min 40

Geraldo scoate din plonjon in 6 metri, din fata lui Stanciu! O noua interventie decisiva din partea defensivei Astrei!

min 39

Daniel Niculae trage de la 20 de metri, mult peste poarta. Astra a inceput sa mai apara la finalizare in ultimele 10 minute.

min 37

Tudor continua sa arbitreze dupa un regulament propriu. Hamroun este faultat la mijlocul terenului insa Tudor da fault in atac.

min 36

Iese Boudjema, intra Daniel Niculae.

min 35

Hamroun trage un sut bomba de la 25 de metri, Gavrilas scoate cu greu, in 2 timpi! Interventie cat un gol pentru portarul Astre.

min 32

Alibec are prima faza ofensiva a Astrei, dupa un sut din unghi in bratele lui Nita.

min 30

Tamas reia din voleu din careu, cu dreptul, mingea se duce mult peste!

min 25

Stanciu are culoar de sut de la 30 de metri, mingea se duce insa pe langa poarta.

min 24

Chipciu cade in marginea careului de langa Gaman, Tudor lasa jocul sa continue.

min 20

Bourceanu trage de la 30 de metri, putin peste poarta!

min 18

Steaua domina in continuare. Hamroun e blocat pe banda stanga dupa ce intra in careu, Tamas centreaza, mingea e respinsa in corner.

min 15

Bannerele galeriei Stelei:

min 14

Alexandru Tudor isi intra in rol si incepe sa strice meciul. Hamroun ii pune o piedica lui Boldrin, acesta se ridica si cere galben iar Tudor le da cartonas ambilor jucatori. Doua cartonase date foarte usor.

min 12

GOOOL! Momcilovic inscrie cu capul dupa un corner executat perfect in 6 metri de Bourceanu!

1-0
min 10

Panica in careul Astrei, dupa o neintelegere intre Morais si Gavrilas. Presiune pusa de Steaua pe liderul clasamentului. Varela reia cu capul peste poarta dupa corner.

min 9

Boudjema vede si el galben dupa un fault cu talpa.

min 6

A doua ocazie mare pentru Steaua. Hamroun trage din 12 metri, lateral dreapta, pe langa poarta.

min 5

Tosca vede galben dupa un fault dur la Boudjema.

min 4

Ocazie mare pentru Steaua! Chipciu scapa cu un fundas pe contraatac, si suteaza din 16 metri putin pe langa bara!