Se termina prelungirile, urmeaza penalty-uri!

Meciul este foarte tensionat insa fara ocazii de poarta, dupa ratarea lui Pop.

min 106

INCREDIBIL!!! Baia Mare trimite in bara din 2 metri, dupa o gafa monumentala a lui Cojocaru!!!

min 105

Se termina prima repriza de prelungiri. Steaua se chinuie in continuare, nereusind sa aiba ocazii de gol.

min 98

Iese Tahar, intra Mihalcea.

min 94

Tade reia din 6 metri cu capul, pe langa poarta.

min 93

Stanciu centreaza din lovitura libera de la marginea careului, total aiurea!

min 90

Se termina cele 90 de minute! Urmeaza prelungiri!

min 88

Chipciu nu reuseste nimic in atac, are numai driblinguri ratate si centrari gresite. Jucatorul Stelei are 30.000 de euro salariu pe luna, mai mult ca toti jucatorii lui Baia Mare, adunat.

min 87

In continuare jocul ambelor echipe sufera. Meciul merge in prelungiri mai mult ca sigur...

min 82

Meciul e pe contre insa fara ocazii de poarta. Orice gol in aceste ultime minute ar fi decisiv!

min 79

Iese Arnautu, intra Codin, un jucator crescut de Steaua.

min 73

Chipciu si Nicusor Stanciu se incurca la mijlocul sezonului, o imagine perfecta a jocului Stelei!

min 68

Ignea trimite din lovitura libera in zid, mingea ii revine iar sutul este la o palma de gol!!! Ocazie mare pentru Baia Mare!

min 66

Stanciu centreaza din lovitura libera, Tade reia cu capul insa mingea e pe centru si e prinsa de Bota.

min 63

Cojocaru iese sa dribleze in afara careului si degajeaza gresit intr-un adversar, tot el respinge in corner din alunecare!

min 61

Tade reia din foarfeca din 6 metri, mult peste poarta!

min 56

Ocazie buna si pentru Baia Mare, dupa un sut al lui Arnautu! Cojocaru retine inca o data.

min 54

Ocazie mare de gol pentru Steaua! Tahar reia cu capul din 10 metri, putin pe langa poarta! Ratare mare pentru Steaua!

min 51

Inca un sut de la distanta, trimis de baimareni! Cojocaru prinde cu siguranta desi gazonul este foarte denivelat.

min 49

Cojocaru prinde un sut trimis de la 16 metri! Baia Mare incepe repriza tare.

min 46

A inceput a doua repriza!

min 45

PAUZA! Un contraatac si un penalty e tot ce s-a intamplat in prima repriza. Scorul este echitabil, 1-1.

min 43

Alerta pentru comisii, Radoi a iesit la marginea terenului pentru a-i da indicatii lui Adi Popa :)

min 42

Tade trece prin apararea baimarenilor insa faulteaza cand intra in careu. Francezul nu prea este simpatizat aici la Baia Mare.

min 37

Baia Mare pune foarte greu probleme in atac Stelei. Deocamdata jocul merge spre poarta lui Bota insa calitatea gazonului face jocul sa fie destul de fragmentat.

min 33

Schema din lovitura libera pentru Baia Mare, la 20 de metri, mingea se duce pe langa poarta.

min 27

min 27

GOOOOOOOOOL!!! Tade inscrie din penalty!

SCOR: 1-1
min 26

Stanciu obtine un penalty in careu dupa ce a intors un adversar si a fost faultat din spate! Fault evident!

min 24

Rapa suteaza din careu, din partea dreapta, mingea se duce pe langa poarta.

min 15

Papp s-a accidentat grav la meciul de la Baia Mare! Acesta are fractura de os zigomatic, fiind o recidiva a unei accidentari mai vechi! Papp a fost transportat la spital!

min 12

GOOOOOOLLL!!! Incredibil, Baia Mare deschide scorul dupa o reluare greoaie din 6 metri, mingea se duce insa in poarta! Pacurar deschide scorul!

SCOR: 1-0
min 11

min 10

Chipciu scapa singur cu portarul insa reia peste poarta din 6 metri! Cea mai mare ocazie a meciului!

min 6

Cojocaru se accidenteaza si el. Inceput de meci incredibil de ghinionist pentru stelisti!

min 5

Adi Popa blocheaza in 6 metri sutul lui Balaure! Ocazie mare a gazdelor!!!

min 5

Papp se accidenteaza repede si este schimbat de Rapa!

min 4

Nicusor Stanciu ii paseaza in careu lui Chipciu, preluarrea acestuia este prea lunga!

min 1

Incepe meciul in cele din urma!

min 1

Inceputul meciului este amanat din cauza fanilor care au ocupat sectoare interzise. Observatorul meciului ii avertizeaza pe jandarmi si pe pompieri ca meciul nu incepe pana nu se elibereaza acele zone!

min 0

Campionii României revin la Baia Mare dupa o pauza de 20 de ani, pentru a disputa, de aceasta data, o partida contand...

Posted by FC Steaua Bucuresti on Thursday, October 29, 2015
min 0

Echipa de start Baia Mare: Ormenlsan - Durus, Oltean, Hodor, Lupu - Sirbu, Ignea - Deac, Pacurar, Balaure - Arnautu

min 0

Imagini incredibile in tribune. Peste 4000 de fani au ramas in afara arenei, desi au bilete, pe arena intrand foarte multi spectatori care nu aveau tichet la meci. Fanii au intrat chiar si in zonele in care tribunele erau inchise, din motive de siguranta! Multi spectatori vad partida in conditii nesigure!

min 0

min 0

Echipa de start a Stelei

Cojocaru - Papp, Varela (cpt), Carp, Tarnovan - Sulley, Tahar - Popa, Chipciu, Stanciu - Tade.

Rezerve: Nita - Rapa, Filip, Tosca, Guilherme, Mihalcea, Breeveld.

min 0

Intra Filip la Steaua, iese Adi Popa, care nu a existat pe teren la acest meci cu o echipa din Liga a 2-a.