3-1
Etapa 11 / 21 septembrie / 21:00
Lazar 90'
min 91

FINAL! Steaua castiga lejer in fata Chiajnei si urca pe locul 3 in clasament, la doar doua puncte in spatele liderului Astra.

CLICK AICI PENTRU CLASAMENT

min 90

Lazar inscrie in urma unei lovituri de la 11 metri. Sutul a fost respins de Nita, apoi Lazar a urmarit si a marcat in poarta goala.

Penalty-ul a fost acordat pentru un fault al lui Varela asupra lui Lazar.

3-1
min 89

Chipciu finalizeaza cu sut pe langa poarta o actiune spectaculoasa a Stelei, in mare viteza, si este huiduit de putinii suporteri de pe National Arena. Reactia fanilor este inexplicabila - Chipciu a facut un meci bun, a si marcat golul de 3-0.

Fanii nu sunt funny.

min 83

Stanciu suteaza in bara transversala direct din corner. Matache, surprins de executia stelistului.

min 81

Chipciu primeste de la Papp in centrul careului, este intr-o pozitie ideala, dar suteaza peste poarta.

min 74

Ultima schimbare a Stelei - Rapa ii lasa locul lui Papp.

min 71

Tade urmareste o centrare si se ciocneste violent de Matache. Cei doi au un schimb de replici, iar stelistul se alege cu un cartonas galben.

min 65

Tade intra in locul lui Hamroun

min 62

Chiajna, mult mai agresiva in repriza a doua - Silviu Pana suteaza puternic din interiorul careului, Nita respinge cu dificultate.

min 61

Intra Silviu Pana, iese Constantinescu.

min 60

Cea mai mare ocazie de gol a Chiajnei - Lazar centreaza in 6 metri, Constantinescu se intinde, dar ii lipseste un varf de gheata pentru a relua in poarta lui Nita.

min 56

Schimbare si la Concordia - Purece i-a luat locul lui Pena.

min 55

Kharja are probleme la piciorul drept si face semne ca nu mai poate continua. Steaua este fortata sa faca schimbare - Tahar i-a luat locul marocanului.

min 51

Filip are o executie impresionanta de la 25 de metri - sut puternic, cu efect, Matache respinge din vinclu.

min 45

Steaua conduce la pauza cu 3-0, dupa 45 de minute in care pe teren a fost o singura echipa. Prestatie modesta a Chiajnei, marcata si de erorile lui Matache la primul si al treilea gol. Chipciu si Stanciu sunt cei mai buni marcatori ai Stelei in acest sezon, cu cate trei goluri marcate. O prima repriza excelenta si pentru marocanul Kharja, omul care a facut diferenta la mijlocul terenului.

min 42

3-0 pentru Steaua, cea mai buna repriza din acest sezon! Chipciu primeste la limita ofsaidului si suteaza din marginea careului, printre picioarele lui Matache.

3-0
min 41

Stanciu, foarte aproape de gol - sutul sau din unghi, cu mult efect, trece la cativa centimetri de bara.

min 34

Kharja suteaza de la 20 de metri, fara preluare, mingea trece putin pe langa poarta Chiajnei. Marocanul s-a miscat foarte bine pana acum - are o tehnica fantastica, rupe ritmul si accelereaza jocul la mijlocul terenului.

min 29

Moment amuzant la o alunecare a lui Tosca - stelistul a "pescuit" de pe jos cartonasul galben scapat de centralul Fesnic, s-a ridicat si i l-a aratat arbitrului.

min 25

Stanciu transforma fara probleme lovitura de la 11 metri.

2-0
min 24

Kharja trimite o pasa geniala, cu calcaiu, pentru Chipciu, care preia bine pe piept, intra in careu si este faultat. Penalty pentru Steaua!

Captura foto: DolceSport

min 17

Matache incepe sa-si spele pacatele de la primul gol - interventie excelenta in fata lui Hamroun, scapat singur cu portarul dupa un contraatac al Stelei.

min 15

Actiune buna a Stelei, Chipciu trimite in stanga la Hamroun, pasa in centru pentru Stanciu, dar jocul este oprit pentru un hent al decarului Stelei in momentul preluarii.

min 13

Bucurica bate o lovitura libera de la 20 de metri, Nita retine fara probleme. A fost prima data cand Concordia a amenintat poarta Stelei in acest inceput de meci.

min 4

Steaua deschide scorul repede, prin Varela, dupa o greseala incredibila a portarului Matache. "Eroul de la Liberec" a iesit pe o centrare, dar a scapat mingea din mana, Varela a fost pe faza si a inscris cu capul in poarta goala.

1-0
min 1

Meciul este arbitrat Horatiu Fesnic, ajutat la cele doua linii de Andrei Constantinescu si Bogdan Gheorghe.

min 0

Gigi Becali a ajuns la National Arena, dar n-a vrut sa vorbeasca cu jurnalistii: "Nu mai vorbesc deloc, o sa vorbeasca Meme peste trei luni, cand iese din puscarie."

Cu o ora inainte de meci, nu erau mai mult de 30 de suporteri pe stadion.

min 0
min 0
min 0
min 0

Echipa de start a Concordiei: Matache - Barboianu, Sarghi, Mamele, Bucurica - Tincu, Giurgiu - Serediuc, Constantinescu, Lazar - Pena

min 0

Rezerve:

Steaua: Poiana, Carp, Papp, Muniru, Tade, Tahar, Enceanu

Chiajna: Iacob, Vagner, Purece, Raducanu, Dina, Gradinaru, Pana

min 0

Echipa de start a Stelei: Nita - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - Filip, Kharja, Hamroun - Adi Popa, Chipciu, Stanciu.

Nu este clar sistemul in care va juca Steaua in aceasta seara - ar putea fi un 4-2-3-1, cu Filip si Kharja inchizatori, dar si un 4-3-3, in conditiile in care Radoi nu are in primul 11 un atacant "de meserie".

min 0
min 0

Steaua si Concordia Chiajna se intalnesc in aceasta seara in ultimul meci al etapei a 11-a. Steaua e pe 6 in clasament, dar o victorie in aceasta seara ar urca-o pana pe locul 3, la egalitate de puncte cu Pandurii.

Chiajna e aproape de zona rosie a clasamentului, cu doar 9 puncte dupa 10 etape.

Acesta va fi meciul de debut pentru noua achizitie a Stelei, marocanul Kharja.