Europa League
Cucu 61'
Cordos 20'
min 94

FINAL DE MECI la Varsovia! Botosani pierde cu 1-0 in fata Legiei, dupa o prima repriza perfecta, dar cu un gol incasat in minutul 77, de la Duda. Iliev a fost omul finalului de meci, portarul celor de la Botosani reusind sa salveze in mai multe momente.

min 93

Masłowski intra in locul lui Duda

min 92

Iliev e omul finalului de meci! A respins pentru a treia oara in ultimele minute un sut de la 14 metri

min 91

Iliev are inca o interventie fantastica!

min 89

Interventie spectaculoasa a lui Iliev, care a scos de la coltul lung un sut puternic

min 87

Corner pentru Legia, care domina total acest final de meci, in cautarea golului 2. Botosani a cazut fizic in ultimele 20 de minute

min 82

Croitoru intra in locul lui Costin

min 81

Corner pentru Legia, mingea este trimisa la coltul lung, doi jucatori polonezi sunt liberi, dar mingea e reluata slab

min 73

Corner pentru Legia, Iliev boxeaza, mingea ajunge la Rzezniczak care suteaza iar Iliev respinge inca o data

min 69

Ivanovici intra in locul lui Brata

min 67

Dubla schimbare la Legia. Zyro intra in locul lui Guilherme, Prijovic in locul lui Nikolic

min 66

Lovitura libera pentru Botosani de la 24 de metri, a tras pe poarta, iar Kuciak a respins in ultima clipa! Prima mare ocazie pentru Botosani in repriza secunda

min 52

Duda intra in careu dupa o eroare a apararii Botosaniului, centreaza in fata portii, unde doi jucatori de la Legia se incurca reciproc

min 51

Guilherme primeste la 7 metri de poarta dar nu reuseste sa reia pe poarta. Este presiune uriasa la poarta Botosaniului

min 49

Ocazie mare pentru Legia! Nikolic a trimis cu capul din 7 metri la coltul scurt, Iliev scoate de langa bara

min 46

A inceput repriza secunda

min 45

Final de prima repriza. Este 0-0 la Varsovia intre Legia si Botosani

min 44

Probleme pentru Acsinte, care este scos cu targa de pe teren, dupa un duel cu Guilherme

min 42

Dimitrov arunca mingea in careul Legiei, de unde fundasii polonezi reusesc sa blocheze. Presiune mare pusa de Botosani pe final de repriza

min 41

Duda scapa pe contraatac, centreaza, dar portarul Iliev reuseste sa prinda

min 40

Brata suteaza de la 18 metri, la coltul lung, mingea se duce putin pe langa poarta

min 39

Cea mai periculoasa faza a Botosaniului! Brata pleaca pe contraatac, ii trimite excelent lui Batin in flancul stang, intra in careu, centreaza, iar fundasii Legiei resping in corner

min 37

Dimitrov trimite de la 17 metri pe langa poarta Legiei

min 35

Presiune uriasa la poarta Botosaniului. Legia domina autoritar acest final de repriza prin Nikolic si Kucharczyk. Apararea Botosaniului e facuta sa reziste... sa reziste... sa reziste :)

min 34

Duda centreaza excelent la coltul lung pentru Kucharczyk, acesta preia si intoarce la 13 metri de poarta, de unde fundasii Botosaniului reusesc sa respinga

min 32

Probleme medicale pentru Vasvari

min 28

Nikolic este din nou surprins in offside, pentru a 6-a oara in acest meci. Botosani joaca cu liniile sus, destul de riscant, incercand sa faca pasul la offside de fiecare data. Pana acum le-a iesit.

min 22

Sansa uriasa de gol pentru Legia! Aflat in pozitie de offside, Nikolic a primit mingea la 14 metri de poarta, tusierul nu a ridicat fanionul, a sutat pe poarta, Iliev a respins in dreapta sa, de unde Kucharczyk a reluat peste poarta goala cu capul, aflat tot in pozitie de offside. De aceasta data arbitrul de tusa l-a semnalizat afara din joc.

min 20

Cordos vede un cartonas galben

min 17

Roman trage extrem de slab din afara careului

min 12

GOOOL ASTRA! Budescu reuseste sa marcheze un super gol in partida cu Inverness - vedeti detalii si desfasurarea LIVE TEXT a meciului aici

min 11

Deviere buna pentru Batin, care incearca sa ajunga la minge inaintea lui Kuciak, dar goalkeeperul Legiei este mai rapid

min 9

Mult curaj pentru Botosani in acest meci. Echipa lui Leo Grozavu reuseste sa puna presiune in preajma careului advers

min 6

Nikolic scapa singur cu portarul Iliev de la Botosani, care reuseste sa prinda mingea in ultima clipa

min 5

Fara ocazii de poarta in primele 5 minute. Botosani are posesia si reuseste sa fie prezenta in jumatatea adversa de teren

min 1

A inceput partida dintre Legia si Botosani! Arena este aproape plina, atmosfera este spectaculoasa in Polonia!