min. 93
0-0
Etapa 32 / 18 mai / 20:30
min 93

U Cluj nu reuseste decat o remiza cu Astra si doar o minune o mai salveaza de la retrogradare. "U" este la trei puncte de Gaz Metan, prima echipa peste linia retrogradarii.

min 92

min 90

Munteanu rateaza o ocazie monumentala in prelungirile meciului, dupa o reluare cu capul din 6 metri.

min 80

Starea lui Veselovsky este stabila - portarul Universitatii a mers la spital pentru un control amanuntit si se va intoarce acasa in aceasta seara.

min 75

Centralul Cristi Balaj il iarta pe Mengolo de un cartonas rosu. Balaj a oprit jocul si a dat lovitura libera pentru Astra la o simulare in careu a lui Mengolo, care mai avea un galben din minutul 53.

min 57

Accidentarea lui Veselovsky este destul de serioasa. Portarul Universitatii Cluj a fost dus la spital cu o ambulanta; medicii i-au pus un guler cervical.

min 56

Problemele lui Veselovsky se trag de la o faza din finalul primei reprize, cand a fost fara intentie, in cap, de Oros. Stiridesport.ro scrie ca Veselovsky a lesinat la vestiare dupa ce a facut, probabil, o comotie.

min 48

Veselovsky s-a accidentat si a fost inlocuit de Dolha

min 48

Veselovsky s-a accidentat si nu mai poate continua.

min 46

Mengolo ii ia locul lui Castillon

min 45

0-0 la pauza, scor care nu o multumeste deloc pe U Cluj. Echipa lui Falub a avut ocaziile mai mari in prima repriza, Morar trecand de doua ori pe langa deschiderea scorului.

min 26

Inca o sansa importanta pentru U Cluj - Morar suteaza din 10 metri, la coltul scurt, Gavrilas respinge cu piciorul.

min 24

Presiune la poarta Astrei - Nuno Viveiros suteaza din marginea careului, in plasa laterala. Iluzie optica - multa lume de pe stadion a vazut mingea in poarta.

min 21

Ocazie uriasa a lui Morar - sut din centrul careului, mingea este deviata si se scurge agonizant in corner.

min 16

Lovitura libera pentru Astra la 30 de metri, Alibec trage direct pe poarta, in bratele lui Veselovsky

min 15

Galben pentru Nuno Viveiros

min 7

Fatai vede cartonasul galben

min 6

Morar are prima ocazie de gol a meciului - reia cu capul, putin pe langa vinclul portii lui Gavrilas

min 1

In ciuda mizei extrem de importante, nu sunt foarte multi suporteri pe Cluj Arena in aceasta seara. Cu exceptia peluzei, tribunele sunt mai mult goale.

min 0

Echipele de start:

min 0

Universitataea Cluj intalneste in aceasta seara Astra si este obligata sa castige pentru a mai spera in continuare sa se salveze de la retrogradare. Cu trei meciuri inainte de finalul sezonului, echipa lui Adrian Falub are de recuperat 4 puncte pana la Gaz Metan, primul club peste linia de Liga I.

Pentru clujeni, retrogradarea echivaleaza cu un adevarat dezastru. Cu patronul Florian Walter cautat peste tot de politie si fara bani din drepturile de televizare, Universitatea Cluj nu va putea rezista insolventei. Falimentul este urmatorul pas.

U Cluj o intalneste pe Astra intr-un moment cum nu se poate mai prost. Echipa lui Marius Sumudica vine dupa trei victorii consecutive in campionat.

Partida din aceasta seara va fi arbitrata de Cristi Balaj, ajutat la cele doua linii de asistentii Daniel Mitruti si Florin Paunescu.