Chipciu 13'
Szukala 79'
Adi Popa 18'
min 93

FINAL DE MECI LA PLOIESTI. Steaua revine pe primul loc in Liga I, cu 21 de puncte, doua peste CFR Cluj. Petrolul, cu 14 puncte, ramane pe locul 6 in clasament. Etapa viitoare, Steaua joaca cu Astra in Ghencea, iar Petrolul cu Viitorul lui Hagi, la Chiajna.

min 92

Steaua paseaza mult si castiga minute. Sanmartean scoate un corner in ultimul minut al meciului

min 78

Priso centreaza puternic, dupa ce trece de Tosca, Astafei este in careu, dar Arlauskis intervine inca o data perfect

min 77

Tamuz scapa singur cu Arlauskis, este blocat, mingea a revenit la Priso, care este incurcat de portarul Stelei, faza la care jucatorii Petrolului cer penalty

min 75

Rusescu rateaza incredibil din 9 metri, singur cu Pecanha!

min 73

GOOOOOL STEAUA! Varela marcheaza, dupa ce Pecanha a respins slab un sut al lui Rusescu

min 65

Priso ii trimite excelent lui Tamuz in 6 metri, se intoarce, trage, dar este blocat

min 64

Sanmartean centreaza la coltul lung, Szukala recentreaza, mingea e respinsa pana la 25 de metri de poarta, de unde Tosca trage mult peste poarta

min 63

Adi Popa scoate o lovitura libera de la marginea careului

min 61

Iese Latovlevici si intra Tosca. Meci dezastruos pentru Lato, care a avut probleme mari pe flancul sau

min 59

GOOOOOOOL PETROLUL! Priso a centrat de pe partea lui Latovlevici, Tamuz primeste in 7 metri si marcheaza! Petrolul revine fantastic dupa ce Steaua a avut 2-0 in minutul 17!

min 45

Arlauskis intra dur la Tamuz, dar corect, petrolistii cer penalty, Balaj nu acorda nimic

min 44

Keseru preia perfect la 19 metri de poarta, Keseru avanseaza si trage la coltul lung, pe langa poarta

min 43

Ratare INCREDIBILA a lui Keseru, singur cu Pecanha din 4 metri! Pecanha intervine superb, dupa ce Keseru a ramas singur cu el

min 41

Keseru ii paseaza lui Rusescu cu pieptul, care trage puternic de la peste 20 de metri, putin pe langa poarta

min 39

Centrare in forta a lui Marinescu de pe flancul lui Latovlevici, Arlauskis intervine perfect

min 37

Centrare periculoasa a lui Adi Popa, Pecanha plonjeaza spectaculos si respinge

min 36

Lovitura libera pentru Petrolul, Pablo de Lucas trage direct in zid, iar petrolistii cer penalty pentru un presupus hent in careu. Balaj lasa jocul sa continue

min 31

Priso centreaza periculos in careul mic, Arlauskis respinge in ultima clipa

min 29

GOOOOOOOL PETROLUL! Tamuz marcheaza din 6 metri, dupa ce a aparut excelent in fata portii, printre fundasii Stelei!

min 17

GOOOOOOL STEAUA! Keseru ajunge la cota 10 in acest sezon, dupa ce a marcat cu capul, dupa o centrare perfecta a lui Sanmartean

0-2
min 16

Sut bomba al lui Keseru de la 17 metri, Pecanha scoate fantastic de sub bara

min 13

GOOOOOL STEAUA! Chipciu marcheaza cu un sut de la 18 metri, dupa un contraatac perfect al Stelei!

0-1
min 12

Alcenat trage de la 19 metri, Arlauskis respinge in fata, iar Varela scoate mingea in corner

min 11

Sanmartean forteaza o lovitura libera de la marginea careului, dupa ce trece de doi jucatori ai Petrolului, dar Balaj nu acorda nimic

min 9

Gerson primeste un galben, dupa ce i-a luat picioarele lui Popa, care scapa pe contraatac

min 8

Dueluri tensionate intre jucatori, putine ocazii de poarta in ultimele 5 minute, dar meciul se joaca la un ritm ridicat.

min 3

FABULOS! FABULOS! Arlauskis scoate o minge pe care scria GOL! Tamuz era singur cu poarta goala, a tras cu stangul, Arlauskis a revenit si a scos incredibil! 30 de secunde mai tarziu, Chipciu intra in careu, trage puternic, Pecanha scoate, iar Rusescu trage de la 16 metri, in bara!

min 2

Corner pentru Petrolul. Atmosfera e in continuare tensionata. Mingea e trimisa la coltul lung catre Pablo de Lucas care rateaza sutul.