Pimpara 69'
Luckassen 53'
Rajnoch 9'
min 94

FINAL DE MECI! Astra castiga cu 3-0 prima mansa cu Slovan Liberec din turul III preliminar al Europa League.

min 93

Budescu trage in blocaj, cehii mai scapa o data

min 91

Avem 4 minute de prelungire

min 90

Inca unul: Astra a tras de 13 ori pe poarta adversa!

min 89

Ultimele minute la Giurgiu, un scor la care nu ne-am asteptat. Bravo, Astra!

min 88

Dominare clara a romanilor: 12-1 la suturi pe poarta!

min 87

Cristescu intra in locul lui De Amorim. Astra se apara, are deja 3-0 ;)

min 85

Debuteaza si Rus: intra in locul lui Enache

min 84

Inca unaaa!! Bukari rateaza cu poarta goala, din doar trei metri!

min 82

Fatai este inlocuit imediat dupa reusita de 3-0: in locul sau intra Bukari!

min 80

GOOOOOOOL Astra!!! Din nou Fatai, care profita de pasa lui Enache! Trimite la vinclu, acobatic, de la 8 metri!!! Hat-trick!

3-0
min 78

Slovan mai schimba o data: iese Delarge, intra Frydek

min 75

Ce pasa 'auzim' ca a dat Enache. Sa credem ce am auzit la Radio, da? :)

min 74

GOOOOOL FATAAAAI! Astra inscrie din nou, Kehinde preia pe piept, trece de portar, apoi marcheaza din nou, din 6 metri lateral dreapta!

2-0
min 73

Pana acum e 7-1 la suturi pe poarta pentru Astra... bun Hrosso asta, nu?

min 72

La cum se apara Hrosso, va iesi sigur MVP-ul meciului de la Giurgiu. Piti, pe el il vrei? :)

min 71

Luckassen este inlocuit de Hamul'ak

min 70

Budescu trimite in bratele portarului de la 17 metri lateral dreapta

min 69

Pimpara ia cartonas galben dupa ce faulteaza in marginea careului. Urmeaza o lovitura libera batuta de Budescu

min 68

Laban bate cornerul, mingea ajunge la Gaman, care nu o loveste, crezand ca urmeaza sa se dea un fault in atac :))

min 67

Hrosso pareaza din nou! Budescu expediaza o ghiulea, deviata bine in corner de portar!

min 64

Mutare la Slovan: Karisik iese, intra in locul sau Pimpara. Obiectivul sau: sa-l blocheze pe Fatai

min 63

Pauza de hidratare, sunt peste 25 de grade la Giurgiu

min 61

De Amorim suteaza si el, din nou, in portar! Ramane tot 1-0 pentru Astra

min 57

Ooops! Fatai suteaza direct in portar de la 12 metri, dupa o pasa de geniu a lui Constantin Budescu

min 54

Suuuuuut Yahayaaaaaa! Mingea este respinge de sub transversala de portarul Hrosso

min 53

Luckassen il loveste urat pe Budescu si ia cartonas galben

min 52

5 la 4 pe atacul Astrei, Fatai suteaza din nou la poarta lui Hrosso! Mingea se duce slab, insa

min 48

Am revenit! Budescu si Fatai combina frumos, interventia lui Rajnoch face mingea sa iasa in corner

min 47

Acum la RRA se spune celebrul: "Aici RRA, ora exacta..." :)

min 46

S-a terminat prima repriza. Urmeaza 15 minute de liniste, reluam povestea repede. Ne citim ;)

min 45

Mai avem ceva la meciul asta, tot de la colegul Scutariu :)

min 44

Gata, am revenit la partida :) Urmeaza prelungiri

min 43

Ne pare rau, nu va putem povesti si finalul de repriza. La Radio Romania Actualitati a inceput un breaking news despre inundatii...

min 41

Fatai primeste in marginea careului, loveste mingea dupa o preluare pe piept, insa trimte prea incet

min 40

Yahaya trimte cu capul, periculos! Mingea este retinuta de portar

min 36

3 contra 3, Budescu la minge, portarul iesit! Trimite mingea ca in meciul cu Dinamo, de la 35-40 de metri, insa balonul se duce peste

min 34

Enache intra in careu, paseaza la Budescu, insa Fleisman se intinde si impiedica actiunea Astrei chiar in fata portii

min 33

Antrenorul cehilor a dictat: Fatai sa nu mai miste nimic! Asa ca la fiecare cateva minute e lovit chiar si cand nu are mingea...

min 32

Dar ati auzit imnul celor de la Astra Giurgiu? :)

"Faceti loc, faceti loc! Astra Giurgiu iese astazi iar la joc. De nimeni nu ne temem fiindca asa suntem noi, luptam ca niste eroi", asta e :)

min 29

Dubek trimite un sut de la peste 25 de metri, Lung nu are emotii si retine usor

min 28

Iata ce ne spune colegul Scutariu:

min 25

Enache are si el o ocazie importanta! Hrosso intervine intervine in ultima clipa!

min 23

Fatai se accidenteaza la faza precedenta, este ajutat sa iasa din teren, insa revine repede

min 22

Din nou Fatai! Scapa fata in fata cu portarul Hrosso, trage, mingea e scapata printre maini, dar retinuta dupa!

min 13

Morais ii paseaza pe culoar lui Budescu, pe contraatac, insa starul Astrei plonjeaza tarziu si nu atinge mingea! Putea fi 2-0!

min 10

Budescu bate lovitura libera, insa doar in zid

min 9

Rajnoch vede cartonas galben pentru o intrare la Amorim

min 8

Budescu scapa si el singur cu portarul, incearca o scarita, care se duce insa putin pe langa!

min 4

GOOOOOOOOOL FATAAAAAAI! Varful nigerian a inscris fara emotii pe contraatac! Nea' Piti, te uiti?

1-0
min 2

Coufal il loveste pe De Amorim, se da lovitura libera

min 1

A inceput partida de la Giurgiu. Sunt 30 de grade

min 0

Astra incepe aventura europeana din acest sezon din turul III. Slovan Liberec vine in Romania dupa 5 ani de la celebrul meci cu Dinamo, castigat atunci cu 2-0 (3-0 la masa verde) in fata cainilor, chiar in Stefan cel Mare.

Din pacate, meciul nu este televizat, motiv pentru care noi il ascultam la radio si va tinem cu curent cu tot ce se intampla.

Sa inceapa "Radio EUROPA LEAGUE"! :)

min 0

ASTRA GIURGIU: Lung - Pliatsikas, Ben Youssef, Gaman, Morais - Laban, Yahaya - Enache, Budescu, William Amorim - Fatai

Rezerve: Coman - Oros, Rus, Ionita, Cristescu, Seto, Bukari

min 0

SLOVAN LIBEREC: Hrosso - Coufal, Karisik, Rajnoch, Felisman - Pavelka, Sackey, Delarge - Sural, Dubek - Luckassen

Rezerve: Kolar, Frydek, Mudra, Pimpara, Obrocnik, Kolar, Hamul'ak

min 0

Si Piturca este la meci: a vrut sa-l vada la lucru pe Fatai, insa a mers pana la Giurgiu, ca la TV... :)