Europa League
Muzaka 74'
Zeqiri 44'
min 95

Final de meci la Ploiesti. Petrolul e ca si calificata in turul III al Europa League dupa 2-0 cu Flamurtari. Urmeaza duelul din Albania.

min 94

Gerxko intra in locul lui Zeqiri

min 92

Teixeira se incurca in careul advers si nu reuseste sa trimita spre poarta din doua cativa metri

min 90

4 minute de prelungiri pe OZN Arena

min 89

De Lucas il faulteaza pe Zeqiri si vede galben

min 85

Imediat dupa golul 2, Tamuz ii lasa locul lui Morar

min 84

GOOOOOOOOOOL PETROLUL! Tamuz face 2-0 cu capul, dupa un corner, si risipeste emotiile de la Ploiesti!

2-0
min 76

GOOOOOOOOL PETROLUL!!! Nou-intratul Nepomuceno preia in marginea careului, avanseaza si suteaza imparabil!

min 66

Atac 3 contra 3, Muzaka scapa singur, isi face mingea pentru a trece de portar, insa Pecanha intervine in ultimul moment!

min 65

Intra Shehaj in locul lui Abilaliaj

min 63

Tamuz si Teixeira trec pe langa o minge centrata de pe partea dreapta a atacului celor de la Petrolul!

min 56

Tamuz este blocat in ultima clipa sa trimita o lovitura cu capul din careul mic!

min 52

Teixeira are cea mai mare ocazie! Intra in careu, trece de trei adversari, insa centreaza in blocaj, iar mingea iese in corner!

min 49

Sut in forta al lui Marinescu, mingea se duce in diagonala, pe langa.

min 48

Lucescu muta: Nepomuceno intra in locul lui Albin

min 47

Incepe a doua repriza.

min 46

Final de prima repriza la Ploiesti. Petrolul si Flamurtari termina 0-0 dupa 45 de minute.

min 45

Acelasi Albin bate lovitura libera, pe langa!

min 44

Zeqiri este avertizat pentru un fault

min 42

De Lucas bate cu efect un corner, portarul albanezilor boxeaza mingea

min 40

Marinescu ia galben pentru o intrare dura la Abilaliaj!

min 38

Albin bate bine, la o palma de plasa laterala!

min 37

Inca un fault, de data aceasta la Teixeira, 20 de metri, lateral dreapta

min 35

Dupa minute bune de certuri cu oamenii din zid, arbitrul fluiera, insa sutul lui Mutu se duce doar in fundasii adversi

min 32

Tamuz este faultat din spate la 22 de metri de poarta albanezilor, central, faza buna pentru un sut al lui Mutu

min 29

Tamuz se face de ras la o faza la care mingea ajunge norocos la el, insa face preluarea gresit si o scapa in out de poarta

min 28

Veliu face un hent in propria jumatate de teren, apoi loveste mingea dupa fluier si este iertat de galben

min 24

OCAZIE URIASA! Muzaka primeste in centrul careului mic, insa Geraldo ii sufla mingea in ultima clipa! Putea sa fie gol!

min 22

Mutu este capitan, dar nu s-a remarcat insa la vreo faza periculoasa

min 20

Din nou faza cu Marinescu si Tamuz, varful e semnalizat in off-side

min 16

Marinescu trimite un sut de la distanta, portarul Lika respinge in fata, insa Tamuz e din nou la un pas sa impinga mingea in poarta!

min 12

Combinatie buna intre De Lucas si Tamuz, varful nu ajunge insa la timp!

min 7

Telushi suteaza puternic de la mare distanta, mingea se duce insa pe langa!

min 1

A inceput partida de la Ploiesti.

min 0

Petrolul incepe lupta pentru grupele Europa League. Cu Mutu capitan, ploiestenii primesc pe OZN Arena vizita albanezilor de la Flamurtari, in turul II preliminar al EL. Mansa retur se va juca in Albania.

min 0

PETROLUL: 1 Peçanha, 2 Alcénat, 3 Geraldo Alves, 39 Fanchone, 11 Albín, 15 Hoban, 30 Marinescu, 80 Filipe Teixeira, 91 De Lucas, 10 Mutu(C), 99 Tamuz