Giroud 17'
min 91

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO

min 90

Min 90+3: Benzema inscrie cu o executie geniala, fara preluare, din 16 metri, dar golul nu se pune pentru ca se auzise fluierul arbitrului. 5-2 este scorul final, iar Franta castiga grupa E.

min 87

Debuchi face gresit pasul la ofsaid, Xhaka primeste in fata portii si inscrie cu un sut din voleu. Elvetienii mai au la dispozitie 3 minute pentru egalare.

SCOR: 2-5
min 80

Dzemaili executa perfect o lovitura libera de la 25 de metri, pe sub zid, langa bara din stanga a portii lui Lloris. A fost frumos, sa se puna doua :)

SCOR: 1-5
min 76

Daca va vine sa credeti, portarul Benaglio este cel mai bun jucator al Elvetiei in aceste momente. Francezii sunt descatusati - se gasesc cu ochii inchisi pe teren si asediaza in continuare poarta elvetienilor.

min 73

Elvetienii sunt la pamant, apararea e praf si Sissoko inscrie cu un sut in forta din 10 metri. Este 5-0 pentru francezi, cel mai mare scor de pana acum la Cupa Mondiala

SCOR: 0-5
min 68

Benzema reia din prima o centrare care a depasit toata apararea elvetienilor, printre picioarele lui Benaglio

SCOR: 0-4
min 67

3 goluri pana acum si, la cum joaca Franta, Benzema este un candidat serios pentru Gheata de Aur la acest mondial.

min 64

Mehmedi primeste in 10 metri, este singur cu Lloris, dar trimite peste poarta. Ocazie uriasa pentru elvetieni

min 62

Pogba intra in locul lui Giroud

min 55

Tare statistica asta - Elvetia a primit intr-o repriza mai multe goluri decat in ultimele 8 meciuri de la Mondial (2).

min 54

Elvetienii au inceput agresiv repriza secunda, fara sa-si creeze insa ocazii clare la poarta lui Lloris. Francezii scapa pe contraatac, Benzema finalizeaza cu un sut din marginea careului, pe langa poarta.

min 45

Statistica la pauza: Franta conduce cu 3-0

min 41

Contraatac ucigator al francezilor - Varane ii trimite lui Giroud in partea stanga, urmeaza centrarea si apoi o reluare cu latul, din 5 metri, a lui Valbuena, in plasa portii lui Benaglio. Franta joaca entuziasmant!

SCOR: 0-3
min 40

min 35

Benzema este primul francez care rateaza un penalty in timpul meciului la un campionat mondial.

min 34

Din 1986 n-a mai reusit numarul 9 de la francezi sa marcheze la un mondial. A inscris acum nouarul Giroud.

min 31

Benzema executa lovitura de la 11 metri, respinge Benaglio; Cabaye urmareste, are toata poarta goala in fata, dar trimite in transversala din 5 metri

min 30

Djourou il faulteaza pe Benzema in careu si se da penalty. Franta are ocazia sa inchida meciul dupa doar 30 de minute

min 28

Xhaka inscrie, golul este anulat pe motiv de ofsaid. Decizie buna a tusierului, jucatorul Elvetiei era cativa centimetri in afara jocului

min 25

Francezii raman in atac, chiar si la acest scor. Benzema suteaza din marginea careului, retine Benaglio

min 19

66 de secunde au trecut intre cele doua goluri

min 18

Elvetienii repun de la centru, dar pierd mingea dupa doar cateva secunde - Matuidi scapa singur si il invinge pe Benaglio cu un sut din interiorul careului

SCOR: 0-2
min 17

Corner pentru francezi - Giroud trimite cu capul din 10 metri si il invinge pe Benaglio

SCOR: 0-1
min 10
Wow: Giroud trebuia eliminat! Ce se intampla cu arbitri la CM?

Daca e cu sange, nu-i de rosu :)

min 9

Asa arata Von Berg dupa faultul comis de Giroud

min 8

Senderos intra in locul lui Von Bergen

min 7

Fundasul central al elvetienilor are probleme mari, sangereaza, si nu mai poate continua partida. Giroud nu a primit nici macar cartonasul galben pentru acest fault.

min 5

Giroud ridica piciorul prea mult si il loveste cu gheata in figura pe Von Bergen.

min 1

Ambele echipe au cate 3 puncte dupa prima etapa. In mod normal, cine castiga in seara asta, castiga si grupa. E o miza importanta, pentru ca echipa care termina pe locul 2 va juca, cel mai probabil, impotriva Argentinei in optimi.