Depay 68'
Van Persie 58'
Robben 20'
min 93

Se incheie jocul! 3-2 pentru Olanda, care e ca si calificata in optimile de finala!

min 90

Lens isi face o minge pe piciorul drept, trage la poarta, insa Ryan rezolva! Ramane 3-2!

min 76

La 20 de ani si 4 luni, Memphis Depay e cel mai tanar marcator din istoria nationalei Olandei la Cupa Mondiala. Precedentul record ii apartinea lui Zenden, care a inscris impotriva Croatiei in '98 la 21 de ani si 10 luni.

min 74

Minge intoarsa de Van Persie pentru De Jong, al carui sut e respins de Ryan! Wilkinson, aflat in apropiere, reuseste apoi sa respinga!

min 68

Mingea a luat efect si a trecut pe langa mainile portarului australian. Ryan a reusit sa si atinga putin balonul, insuficient pentru a-l devia pe langa. Cu un minut inainte de gol, Australia a ratat o ocazie URIASA!

min 68

GOOOL Olanda! GOOOL Depay! Jucatorul intrat in prelungirile primei reprize inscrie cu un sut slab, care l-a pacalit pe Ryan!

SCOR: 2-3
min 67

Ratare incredibila Australia! Oar poate suta, insa prefera sa paseze in dreapta catre Cahill, in interiorul careului, marcatorul primului gol al Australiei reuseste reluarea, insa Cillessen e pe centrul portii si retine! Ramane 2-2!

min 64

Van Persie a marcat 17 din cele 56 de goluri ale Olandei de cand Van Gaal a revenit ca selectioner, in august 2012.

min 63

Davidson ridica o minge in careu de pe partea stanga, Cahill loveste mingea cu capul, insa trimite alaturi!

min 58

GOOOL Olanda! Minge la limita offisde-ului pentru Van Persie, care nu are cum sa rateze din careu! 2-2!

SCOR: 2-2
min 54

GOOOL Australia! GOOOOL Jedinak! Executie fara nicio emotie a capitanului Australiei! 2-1!

SCOR: 2-1
min 53

Penalty pentru Australia!

min 47

Galben pentru Van Persie, a carui lovitura cu cotul nu e considerata foarte periculoasa de arbitru. Australienii cer rosu direct, centralul nu e impresionat.

min 45

Memphis Depay ii ia locul lui Martins Indi, accidentat in preluntirile reprizei.

min 45

Imagini dintr-o prima repriza fooooarte tare la Porto Alegre:

min 45

Final de repriza la Porto Alegre, 1-1 dupa 45 de minute.

min 35

Ce gol a putut sa dea Cahill... Cu piciorul lui mai slab, bineinteles. :)

min 31

Bresciano trimite peste din marginea careului, din pozitie excelenta. Australia putea fi mult mai periculoasa la faza asta!

min 30

De Vrij respinge in corner in fata lui Bresciano! Emotii in careul Olandei, insa Van Persie respinge!

min 26
min 25

Asa s-a bucurat Cahill dupa golul senzational marcat in fata Olandei:

min 24

Indiferent de scor, olandezii se bucura la maximum de fotbal

min 21

Mingea i-a venit perfect lui Cahill, care a avut o idee de MONDIAL! Gol magic marcat de fostul jucator de la Everotn, acum la New  York Red Bulls!

min 21

GOOOL Australia! SUPER executie Cahill! Voleu senzational, Cillessen n-are nicio sansa!

SCOR: 1-1
min 20

GOOOL Olanda! Robben inscrie din cu un sut pe plasat din interiorul careului!

SCOR: 0-1
min 16

Sut Bresciano de la marginea careului, Martins Indi deviaza in corner!

min 9

Nicio ocazie la vreuna dintre porti pana acum. Olanda isi tine suporterii pe hold. Nici cu Spania n-au inceput extraordinar...

min 8

Cillessen iese in 6 metri si retine o centrare de pe partea stanga.

min 6

Robben pierde posesia in careul advers. Era fata in fata cu un adversar, insa a ratat controlul.

min 3

Olanda n-a reusit inca sa castige in fata Australiei, in 3 meciuri jucate.

min 1

Mai sunt 20 de minute pana la startul partidei, australienii domina numeric. Pe teren, e de asteptat sa fie invers.

min 0

Tim Cahill va juca azi al 71-lea meci in nationala Australiei. Doar Mark Bresciano (azi ajunge la 76) are mai multe din actualul lor.

min 0

Van Persie inainte de meci: "Australia are un stil diferit fata de Spania si cred ca trebuie sa ne adaptam ca sa-i batem. E un proces interesant. sa trebuiasca sa schimbi atat de mult de fiecare data. Avem un staff tehnic extraordinar, care stie cum sa ne pregateasca pentru fiecare partida, asa ca nu am nicio emotie!"

min 0

Cel mai tare gest de incurajare pentru Van Persie inaintea meciului cu Australia. :) Bunicul sau de 93 de ani a facut asta: