CE NEBUNIE! Real Madrid ia bataie cu 4-2 de la Sociedad, dupa ce a condus cu 2-0! Vezi ce s-a intamplat

Anglia
Live Blog

Aici sunt 'greii' dumneavoastra

Data publicarii: Duminica 31 August 2014, 22:48
Data actualizarii: Duminica 31 August 2014, 23:53

21:22 30 Aug

Diego Costa reuseste dubla in minutul 90, Chelsea conduce cu 6-3. Ireal.

21:08 30 Aug

Nebunie totala la Everton - Chelsea, s-au dat 5 goluri in 10 minute. Samuel Eto'o a marcat pentru noua sa echipa la doar 6 minute de la debut.

21:00 30 Aug

Eto'o a debutat in tricoul lui Everton - atacantul camerunez a fost trimis pe teren in minutul 70.

20:58 30 Aug

Doua goluri intr-un minut la Chelsea - Everton. Seamus Coleman a deviat in proprie poarta sutul lui Diego Costa, iar la faza urmatoare Everton a marcat prin Naismith. Este 3-2 pentru Chelsea.

20:36 30 Aug

Everton a inscris la ultima faza a primei reprize prin Kevin Mirallas. Chelsea conduce cu 2-1.

La Gelsenkirchen, Bayern o conduce la pauza pe Schalke cu 1-0.

19:45 30 Aug

Lewandovski inscrie primul gol pentru Bayern Munchen intr-un meci oficial.

Bayern o conduce cu 1-0 pe Schalke din minutul 10.

19:41 30 Aug

Chelsea incepe fenomenal meciul cu Everton si conduce cu 2-0 inca din minutul 3, prin golurile lui Costa si Ivanovici.

Echipa lui Mourinho urca pe primul loc in Premier League cu o victorie in aceasta seara.

19:11 30 Aug

Juventus a deschis scorul in minutul 6 al partidei cu Chievo prin Martin Caceres.

19:08 30 Aug

O noua surpriza de proportii in Anglia: Campioana City a fost invinsa cu 1-0 de Stoke pe teren propriu! Inceput nebun de sezon in Premier League! Rezultatele de azi:

Burnley 0 - 0 Manchester United
Manchester City 0 - 1 Stoke City
Newcastle United 3 - 3 Crystal Palace
Queens Park Rangers 1 - 0 Sunderland
Swansea City 3 - 0 West Bromwich Albion
West Ham United 1 - 3 Southampton

Gardos si Pantilimon au fost rezerve pentru Soutahmpton si Sunderland, insa nu au intrat pe teren.

De la 19:30 incepe Everton - Chelsea, ultimul meci al zilei in Anglia.

18:27 30 Aug

Manchester City este condusa de Stoke City in minutul 60, dupa golul inscris de Mame Briam Diouf.

Wolfsburg 2 - 2 Eintracht Frankfurt

Schalke - Bayern Munchen incepe la ora 19:30.

16:47 30 Aug

Inca un rezultat soc pentru Manchester United in acest inceput dezastruos de sezon - doar 0-0 in deplasare cu nou-promovata Burnley. Luis Van Gaal ramane fara victorie intr-un meci oficial pe banca lui United.

2 puncte dupa primele trei etape de Premier League, iar suporterii lui United se consoleaza doar cu statistica - sezoanele incepute prost de Van Gaal s-au terminat de multe ori cu trofee pentru echipele pe care le-a antrenat.

BARCELONA (Primul mandat)
1997-98: locul 2 dupa 14 meciuri (locul 1 la final)
1998-99: locul 10 dupa 14 meciuri (locul 1 la final)

BARCELONA (Al doilea mandat)
2002-03: locul 13 dupa 14 meciuri (demis in ianuarie, a lasat clubul pe 12. Barca a terminat pe 6)

AZ ALKMAAR
2005-06: locul 3 dupa 13 meciuri (locul 2 la final)
2006-07: locul 3 dupa 13 meciuri (locul 3 la final)
2007-08: locul 10 dupa 13 meciuri (locul 11 la final)
2008-09: locul 4 dupa 11 meciuri (locul 1 la final) - primele doua meciuri, infrangeri cu NAC Breda si ADO Den Haag

BAYERN MUNCHEN
2009-10: locul 7 dupa 13 meciuri (locul 1 la final)
2010-11: locul 8 dupa 13 meciuri (demis in aprilie, a lasat clubul pe 4. Bayern a terminat pe 3)

15:48 30 Aug

Ce meciuri nu trebuie sa ratam astazi:

In Germania se joaca etapa a doua si partida dintre Schalke si Bayern Munchen, programata la ora 19:30, tine capul de afis. Borussia Dortmund a invins-o aseara pe Augsburg in deplasare, scor 3-2.

Italia si-a schimbat ora de disputare a meciurilor din campionat odata cu startul acestui sezon. Astfel, traditionala ora 16:00 a devenit 21:45. In seara asta avem un super meci din Serie A: Roma - Fiorentina, duelul portarilor romani (de rezeva) din Italia.

In Spania trebuie sa asteptam pana maine ca sa vedem Barca si Real, dar in seara asta e programat meciul unei alte echipe de urmarit. Campioana Atletico Madrid joaca pe teren propriu cu Eibar, de la ora 22:00.

In Anglia se joaca Everton - Chelsea de la ora 19:30.

CLICK AICI PENTRU LIVESCORES DIN TOATE CAMPIONATELE

15:42 30 Aug

0-0 la pauza intre Burnley si Manchester United. Burnley a inceput furtunos, United a avut prima mare ocazie de gol dupa o pasa geniala a lui Di Maria pentru Van Persie. Argentinianul a demonstrat ca vine intr-adevar 'din alta liga' - a pasat sclipitor si a fost omul care a destabilizat in mai multe randuri defensiva lui Burnley.

14:14 30 Aug

BURNLEY: Heaton - Trippier, Shackell, Duff, Mee - Arfield, Marney, Jones, Taylor - Jutkiewicz, Ings

MANCHESTER UNITED: de Gea - Jones, Evans, Blackett, Valencia, Fletcher, Di Maria, Young - Mata - van Persie, Rooney

14:13 30 Aug

Marele eveniment al etapei in Anglia este mult asteptatul debut al lui Angel Di Maria in tricoul lui United. Acesta a devenit cel mai scump transfer din istoria campioantului Angliei, dupa ce a fost cumparat de la Real Madrid pentru 84 de milioane de euro.

Pantilimon este anuntat rezerva la Sunderland, care cauta prima victorie din campionat pe terenul lui QPR, in timp ce Gardos asteapta sa debuteze la Southampton, in deplasare la fosta echipa a lui Razvan Rat, West Ham.

300x250
Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”