VIDEO SUPERB! Tecau a castigat BRD Nastase & Tiriac! NEBUNIE la Bucuresti! Ce mesaj le-a transmis romanilor

Data publicarii: Sambata 28 Aprilie 2012, 17:25
Data actualizarii: Sambata 28 Aprilie 2012, 18:15

AICI ai LIVE toate meciurile de la BRD Nastase & Tiriac

Dupa 14 ani, romanii se bucura din nou la Bucuresti! Horia Tecau a castigat trofeul de dublu la BRD Nastase & Tiriac alatrui de partenerul sau, Robert Lindstedt!  Cei doi i-au invins pe doua seturi pe Chardy si Kubot si au fost aplaudati in picioare minute in sir de spectatori! Tecau si Lindstedt vor incasa un cec in valoare de 21.800 de euro pentru victoria de la Bucuresti!

Tecau / Linsdtedt - Chardy / Kubot 7-6 6-2

__________________________________________________________________________________________
Perechea Horia Tecau/Robert Linsdtedt (Romania/Suedia), cap de serie numarul 1, a castigat cu scorul de 5-7, 6-4, 10-8, partida disputata cu cuplul australian Paul Hanley/Jordan Ker si s-a calificat in finala BRD Nastase Tiriac Trophy.

Tecau si Lindstedt au fost in dificultate in setul doi, cand adversarii lor conduceau cu scorul de 7-5, 3-0. Totusi, perechea romano-suedeza a putut sa revina si sa echilibreze situatia la seturi, apoi sa se impuna in super tie-break, cu 10-8.

Calificarea in finala le asigura lui Tecau si Lindstedt 11.480 de euro si 150 de puncte ATP.

A doua pereche finalista va fi cunoscuta dupa meciul James Cerretani/Fabio Fognini (SUA/Italia), cap de serie numarul 4 - Jeremy Chardy/Lukasz Kubot (Franta/Polonia).