"Serena s-o scoata pe Simona la CINA" Cele mai tari reactii dupa demonstratia de ONOARE a Simonei Halep la Singapore!

Simona Halep Serena Williams Turneul Campioanelor Tenis
Data publicarii: Vineri 24 Octombrie 2014, 18:04
Data actualizarii: Vineri 24 Octombrie 2014, 18:09

Fosta jucatoare Chris Evert a scris pe Twitter ca Serena Williams ar trebui sa o invite la cina pe Simona Halep, dupa ce ocupanta locului 1 WTA a reusit calificarea in semifinalele Turneului Campioanelor datorita romancei.

"Cred ca Serena Williams ar trebui s-o scoata la cina pe Simona Halep, iar Agnieszka Radwanska pe Caroline Wozniacki; pentru ca le-au tinut in «viata»!", a scris Evert.

De asemenea, cotidianul L'Equipe a notat ca Serena Williams a ajuns in semifinalele Mastersului de la Singapore datorita Simonei Halep, in timp ce presa italiana precizeaza ca "Halep o salveaza pe Williams".

Caroline Wozniacki a afirmat, dupa ce a invins-o pe Petra Kvitova si a permis calificarea Agnieskai Radwanska in semifinale, ca poloneza i-a promis ca o va duce la cumparaturi daca va castiga meciul cu sportiva ceha: "Sper ca se va tine de promisiune. imi datoreaza o geanta", a afirmat sportiva daneza.

Simona Halep a castigat un set in meciul cu Ana Ivanovici, echivalent cu eliminarea sportivei sarbe si calificarea liderului WTA, Serena Williams, in semifinalele Turneului Campioanelor, faza in care americanca o va intalni pe daneza Caroline Wozniacki.

Halep, calificata in semifinale inaintea zilei de vineri, a pierdut pana la urma, scor 6-7 (7), 6-3, 3-6, in fata Anei Ivanovici.

Caroline Wozniacki, locul 8 WTA, a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 6-3, dupa 70 de minute, pe sportiva ceha Petra Kvitova, locul 3 WTA, in ultimul meci al Grupei Albe a Turneului Campioanelor. Wozniacki a castigat grupa cu trei victorii din trei meciuri si s-a calificat in semifinale alaturi de poloneza Agnieszka Radwanska, locul 6 WTA, care a pierdut, tot vineri, ultimul ei meci, cu Maria sarapova.

Dupa jucarea meciurilor din grupe, tabloul semifinalelor Turneului Campioanelor de sambata este urmatorul:

ora 13.00: Simona Halep, locul 4 WTA - Agnieszka Radwanska, locul 6 WTA;

ora 09.30: Caroline Wozniacki, locul 8 WTA - Serena Williams, locul 1 WTA.

Sursa: Mediafax