Reactia Serenei Williams dupa a 2-a victorie in doua saptamani cu Monica Niculescu! Romanca, laudata de numarul 1 WTA! Serena a reusit si lovitura zilei

Serena Williams Monica Niculescu Tenis
Data publicarii: Duminica 29 Martie 2015, 11:28
Data actualizarii: Duminica 29 Martie 2015, 11:41

•Serena Williams a vorbit despre partida castigata sambata seara in fata Monicai Niculescu, in turul II al Openului de la Miami
•Monica Niculescu s-a consolat cu o victorie la dublu, alaturi de rusoaica Panova

Americanca a trecut de Monica Niculescu cu 6-3, 6-1, la capatul unui meci care a durat o ora si 21 de minute, si o va intalni pe tanara CiCi Bellis, o jucatoare de doar 15 ani.

Serena a vorbit la finalul duelului cu Monica Niculescu, al doilea in doar doua saptamani.

"Am mai jucat cu ea si la Indian Wells, asa ca stiam la ce sa ma astept. Meciul de acum doua saptamani a fost foarte dificil, ea loveste deranjant de bine mingea si pune probleme.

Ma simt bine aici si sunt fericita ca pot sa particip la turneul pe care l-am castigat de 7 ori pana acum", a spus Serena Williams.

Eliminata la simplu, Monica Niculescu a produs, insa, surpriza la dublu, alaturi de rusoaica Alexandra Panova. Perechea Niculescu/Panova a trecut de Samantha Stosur si Lisa Raymond cu 6-2, 6-3, iar in turul urmator va da piept cu Flavia Pennettasi Su-Wei Hsieh.

Serena, punctul zilei la Miami

Serena Williams a fost protagonista celui mai frumos punct al zilei de la Miami, in meciul cu Monica Niculescu.

In primul set, la scorul de 2-1 pentru americanca, aceasta a castigat o minge extraordinara, dupa un schimb aplaudat de suporteri.