Horia Tecau, in sferturi la Miami, alaturi de olandezul Rojer! Cei doi au facut un meci formidabil si au revenit dupa un prim set pierdut

Horia Tecau Jean-Julien Rojer Miami Tenis
Data publicarii: Luni 30 Martie 2015, 20:19
Data actualizarii: Luni 30 Martie 2015, 20:28

Horia Tecau si partenerul sau olandez Jean-Julien Rojer continua perioada buna. Cei doi, cotati cu sansa a patra la castigarea turneului, au reusit calificarea in sferturi, dupa un meci greu, dar spectaculos, impotriva columbienilor Cabal si Farah.

Perechea Horita Tecau/Jean-Julien Rojer, a patra favorita la castigarea turneului de la Miami, a obtintu calificarea in sferturile turneului, dupa 6-7, 6-3, 10-2 impotriva columbienilor Juan Sebastian Cabal si Robert Farah.

Tecau si Rojer au inceput mai greu si au cedat in primul set la tiebreak. Acestia au oferit insa o revenire spectaculoasa si au dominat autoritar duelul in urmatoarele doua seturi, adjudecandu-si calificarea dupa un supertiebreak.

Cei doi s-au calificat in sferturi dupa o partida care a durat o ora si 30 de minute, fara sa cedeze macar un break.

Tecau si Rojer si-au luat astfel revansa in fata perechii Cabal/Farah pentru infrangerea suferita anul trecut la Shanghai.

In sferturi, cei doi se vor lupta cu americanii Isner si Querrey.

Tecau si Rojer i-au eliminat in weekend pe Florin Mergea si Dominic Inglot.