"Halep STORMS into final 8!" Ce scrie site-ul WTA dupa calificarea LEJERA a lui Halep in sferturi:

Tenis
Data publicarii: Duminica 25 Ianuarie 2015, 12:46
Data actualizarii: Duminica 25 Ianuarie 2015, 12:57

Simona Halep 6-4, 6-2 Yanina Wickmayer in optimile de finala de la Australian Open! - DETALII AICI

79 de minute a durat meciul cu Wickmayer, scrie site-ul WTA, care elogiaza performanta Simonei de a se califica a doua oara consecutiv in sferturile de finala de la Australian Open.

"A fost una dintre cele mai grele intalniri ale lui Halep din ultima vreme, un meci pe care il astepta, o revansa pe care si-a luat-o dupa trei intalniri in care a pierdut. S-a ridicat la nivelul asteptat si s-a calificat in sferturile de finala.

Yanina a impins-o pana la limita in primul set, cand a parut sa revina in meci, insa totul s-a schimbat datorita serviciului superb al Simonei.

In setul secund, Halep a inceput sa joace fara greseala, sa conduca meciul. Urmatoarea adversara e Makarova, cu care Simona Halep a mai jucat o data, invingand-o, in urma cu doua veri, la New Haven", scrie site-ul WTA.