10 septembrie 2008 10:47 | 3 voturi | 10 comentarii
Marimea textului

Federer: "Ma simt din nou invincibil"

Federer e gata sa redevina noul numar unu mondial in tenis, dupa ce a castigat turneul US Open pentru a 5-a oara consecutiv.

După ce aţi efectuat selectarea, copiaţi şi inseraţi codul de încorporat aflat mai sus. Codul se modifică în funcţie de selectarea dvs.



Detronat de Nadal de pe primul loc in clasamentul ATP in aceasta vara, Federer vrea sa arate lumii ca tot el a ramas cel mai bun jucator de tenis.

"Aici, la US Open, ma simt ca acasa. Intotdeauna am avut un sentiment bun cand am jucat in acest turneu si ma bucur ca am demonstrat ce pot inca o data. In ultima vreme am fost foarte asaltat de critici. Ma simt din nou invincibil", a spus Federer pentru Gazzetta dello Sport.

Federer a castigat US Open in fata lui Andy Murray, pe care l-a invins in trei seturi: 6-2, 7-5, 6-2.

In clasamentul ATP, Nadal conduce cu 7000 de puncte, urmat de Roger Federer cu 5930 de puncte.

Citeste despre: Roger Federer

Sursa: Sport.ro
Vezi ultimele rezultate si stirile in timp real pe telefonul tau mobil: m.sport.ro

Comentariile articolului

Vezi toate video-urile »
 
  • Urmeaza
  • 12 Feb 2012, 09:00
    Tiki Taka - desene animate ep.22/26 (PREMIERA)
  • 12 Feb 2012, 09:30
    Stiri Sport.ro
  • 12 Feb 2012, 10:00
    Stiri Sport.ro
Vezi tot programul »