Monica Niculescu, invinsa in optimi de Radwanska: 7-5, 6-1! Romanca a avut avantaj de 3 game-uri in primul set, apoi a cedat in fata polonezei

Simona Halep Monica Niculescu Qatar Turneul de la Doha Tenis
Live Blog

Turneul de la Doha

Data publicarii: Miercuri 24 Februarie 2016, 19:00
Data actualizarii: Miercuri 24 Februarie 2016, 19:00

Urmarim si comentam impreuna turneul de la Doha.

17:25 24 Feb
Monica Niculescu - Agnieszka Radwanska 5-7, 1-6

Monica Niculescu a cedat usor setul doi, 1-6, si s-a oprit in optimi la Doha.

Radwanska a castigat primul set, scor 7-5. Monica Niculescu a avut avantaj de trei gameuri (4-1), dar a cedat apoi in fata polonezei.

4-4: Radwanska a revenit cu trei game-uri consecutive.

4-1: Romanca a inceput excelent, cu trei breakuri in fata numarului 3 mondial

3-1: Monica Niculescu isi castiga serviciul si se distanteaza in primul set.

2-1: Inca un break reusit de Monica Niculescu

1-1: Ambele jucatoare au reusit cate un break

Monica Niculescu se dueleaza cu detinatoarea trofeului campioanelor, Agnieszka Radwanska, dupa ce ieri a produs surpriza si a eliminat-o pe Jelena Jankovic, fost numar 1 mondial.

Scorul intalnirilor directe dintre cele doua este 1-1.

Radwanska ocupa locul 3 in clasamentul mondial WTA.

Invingatoarea dintre cele doua se va duela cu Roberta Vinci sau Cagla Buyukakcay.

21:05 23 Feb

Simona Halep a fost eliminata de la Doha de Vesnina, dupa ce in setul secund a condus cu 4-1 si a fost la doua game-uri de meci. Halep a fost invinsa cu 7-6, 4-6, 1-6 si paraseste turneul.

20:54 23 Feb

Halep e condusa cu 3-1 in decisiv

20:38 23 Feb

Simona Halep pierde setul al doilea cu 6-4, dupa ce a avut 4-1

20:33 23 Feb

Rasturnare incredibila. De la 4-1 pentru Halep, Vesina a ajuns sa conduca cu 5-4

20:08 23 Feb

Victorie pentru Monica Niculescu la Doha, 3-6, 6-4, 7-5 cu Jankovic. Halep are 3-0 in decisiv cu Vesnina

19:55 23 Feb

Halep castiga cu 7-6 primul set cu Vesnina. Niculescu are 6-5 in decisiv cu Jankovic

19:28 23 Feb

Niculescu are 4-1 in decisiv, in timp ce Simona Halep are 4-3 in primul set la Doha

19:07 23 Feb

Break Vesnina! Simona e condusa cu 2-1 in primul set.

19:00 23 Feb

Set Monica Niculescu! 6-4, se intra in set decisiv.

18:58 23 Feb

Vesnina revine si egaleaza la 1. Monica Niculescu pierde si ea pe serviciul lui Jankovic, dar urmeaza sa serveaza pentru set.

18:46 23 Feb

Halep incepe cu un game castigat meciul cu Vesnina de la Doha

18:38 23 Feb

Jankovic a castigat cu 6-3 primul set cu Niculescu. Setul 2 este echilibrat, 3-3.

17:49 23 Feb

Inceput echilibrat de meci intre Monica Niculescu si Jelena Jankovic, rupt insa la scorul de 3-3. Jucatoarea din Serbia are 4-3 si serveste. De la ora 18:45 incepe meciul Simonei Halep cu Vesnina.

08:39 23 Feb

Simona Halep debuteaza astazi la Doha, Qatar, in ceea ce spera sa fie inceputul revenirii ei de forma. Cazuta pe locul 4 mondial dupa un start slab in 2016, Simona Halep o va reintalni pe Elena Vesnina dupa 5 ani.

La ultima intalnire, singura de altfel, Halep a castigat cu 2-6, 6-4, 4-0 (abandon al Vesninei) meciul cu rusoaica aflata in acest moment pe locul 118 WTA.

Elena Vesnina a produs o surpriza in primul tur de la Doha, eliminand-o pe mult mai bine clasata Caroline Garcia (locul 33 WTA) dupa un 6-3, 7-5.

Principala favorita la Doha este Angelique Kerber, invingatoare si la Australian Open, in timp ce Halep e cotata cu sansa a doua.

O alta romanca aflata la Doha este Monica Niculescu. Aceasta se va duela cu Jelena Jankovic de la 16:30.