FABULOS! Djokovic, a sasea victorie la Australian Open! Sarbul s-a impus in trei seturi in finala cu Murray

Australian Open Tenis
Data publicarii: Duminica 31 Ianuarie 2016, 13:39
Data actualizarii: Duminica 31 Ianuarie 2016, 13:39

Urmareste aici finala masculina de la Australian Open.

SET 3: GAME, SET SI MECI DJOKOVIC! Sarbul castiga pentru a sasea oara la Australian Open. Djokovic incheie meciul cu un as in setul al treilea, la tie break! Scor final: Djokovic - Murray, 6-1; 7-5; 7-6.

SET 2: Djokovic ia si setul al doilea, insa meciul a fost mult mai echilibrat!

SET 1: Djokovic il distruge pe Murray in primul set si se impune cu 6-1!

Andy Murray, cap de serie nr.2, s-a calificat vineri in finala turneului Australian Open, primul Grand Slam al anului de la Melbourne, dupa ce l-a invins la capatul a cinci seturi pe canadianul Milos Raonic, cap de serie nr.14, cu 4-6, 7-5, 6-7 (4), 6-4, 6-2.

Murray s-a calificat in a 5-a sa finala de la Australian Open, dupa cele pierdute in 2010, 2011, 2013 si 2015. In ultimul act, Murray va da piept cu sarbul Novak Djokovic, liderul mondial ATP, detinatorul titlului australian. Cei doi s-au infruntat de trei ori in finala de la Melbourne, iar Djokovic s-a impus de fiecare data.