Veste buna pentru Chiriches! S-a antrenat normal si face deplasarea cu Napoli la Donetk

Vlad Chiriches Napoli Stranieri
Data publicarii: Marti 12 Septembrie 2017, 14:06
Data actualizarii: Marti 12 Septembrie 2017, 14:08

Accidentarea lui Chiriches nu este atat de grava pe cat se credea.

Fundasul Vlad Chiriches, accidentat la ultima partida din Serie A, s-a antrenat normal, marti dimineata, cu echipa Napoli si face parte din lotul care va pleca spre Donetk, pentru primul meci din Grupa F a Ligii Campionilor, cu sahtior, informeaza gruparea italiana.

Vlad Chiriches s-a accidentat la umar, duminica, in prima repriza a meciului din deplasare cu Bologna, castigat cu scorul de 3-0, in etapa a treia a campionatului Italiei. Chiriches a cazut pe umarul stang la o faza de joc si in minutul 43 a parasit terenul.

Clubul Napoli a anuntat, luni, pe site-ul oficial, ca fundasul roman a suferit o luxatie usoara la umar la meciul cu Bologna si la antrenamentul de dimineata s-a pregatit separat.

In aceasta dimineata, el s-a antrenat impreuna cu colegii lui, iar tehnicianul Maurizio Sarri l-a oprit in lot.

Napoli va pleca, marti dupa-amiaza, in Ucraina, unde miercuri, de la ora 21.45, va intalni echipa sahtior Donetk.

Sursa: News.ro