Sumudica, infrangere cu scandal! A fost ELIMINAT si a urmarit meciul inconjurat de fortele de ordine! VIDEO

Marius Sumudica Akhisarspor Kayserispor Stranieri
Data publicarii: Joi 01 Februarie 2018, 09:52
Data actualizarii: Joi 01 Februarie 2018, 10:36

Marius Sumudica a fost eliminat in partida pierduta de echipa sa in Cupa.

Kayserispor a pierdut in prima mansa a sferturilor de finala din Cupa Turciei. Akhisarspor a castigat meciul de pe teren propriu, scor 1-0. Ataseven a marcat unicul gol al meciului, cu un minut inainte de final.

Sapunaru a fost titular in echipa lui Sumudica, Silviu Lung jr a fost rezerva. Returul se va juca pe 7 februarie, insa Sumudica are sanse mari sa nu fie pe banca.

Antrenorul roman a protestat vehement la un fault petrecut in minutul 69 si a fost trimis in tribune de arbitru. Sumudica a urmarit restul partidei din tribuna, inconjurat de fortele de ordine.

Presa din Turcia scrie ca Sumudica risca 15 zile de suspendare, ceea ce inseamna ca va urmari din tribune partidele cu Osmanlispor si returul din Cupa cu Akhisarspor.