Stranieri in forma: Bicfalvi a marcat iar si a dat un assist, Torje a dat un supergol din lovitura libera. VIDEO

Gabriel Torje Eric Bicfalvi FK Ural Karabukspor Stranieri
Data publicarii: Duminica 24 Septembrie 2017, 17:18
Data actualizarii: Duminica 24 Septembrie 2017, 17:21

Torje si Bicfalvi au marcat pentru echipele lor de club din Turcia si Rusia.

Eric Bicfalvi, gol din penalti si pasa de gol in campionatul Rusiei

Eric Bicfalvi, mijlocas legitimat la FK Ural, a inscris un gol si a pasat decisiv pentru Aleksei Evseev, duminica, la meciul castigat pe teren propriu, cu scorul de 3-1, in fata formatiei Tosno, in etapa a 11-a a campionatului Rusiei.

Bicfalvi a marcat din penalti in minutul 55 si a pasat decisiv pentru Evseev in minutul 9. Primul gol al invingatorilor a fost inscris de Chanturia, in minutul 5, din penalti.

Pentru Tosno a inscris Nikola Trujic, in minutul 85.

De la oaspeti a fost eliminat Mirzov, in minutul 90+3.

Echipa lui Bicfalvi ocupa locul 6 in clasament, cu 16 puncte. Lider este Zenit Sankt Petersburg, cu 24 de puncte.

Torje a marcat un gol, dar Karabukspor a pierdut cu Yeni Malatyaspor

Gabriel Torje, legitimat la Karabukspor, a inscris un gol in meciul pierdut, duminica, pe teren propriu, scor 2-4, in fata formatiei Yeni Malatyaspor, in etapa a sasea a campionatului Turciei.

Torje, care a intrat pe teren in minutul 46, in locul lui Cristian Tanase, a marcat in minutul 84.

Celalalt gol al gazdelor a fost inscris de Mustapha Yatabare, in minutul 56, din penalti.

Pentru oaspeti au punctate Yalcin Ayhan ’15, Adem Buyuk ’39, Eren Tozlu ‘45+3 si Khalid Boutaib ’89.

La Karabukspor, Paul Papp, Valerică Gaman si Gheorghe Grozav au fost integralisti.