Solutie pentru meciul cu Irlanda? Cu Marica accidentat, Tucudean poate fi surpriza! Atacantul, gol si pasa de gol cu Bolton

George Tucudean Anglia Championship charlton athletic Stranieri
Data publicarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 08:57
Data actualizarii: Miercuri 22 Octombrie 2014, 10:43

George Tucudean se simte tot mai bine la Charlton Atheltic, echipa cu care a intrat in lupta pentru promovarea in Premier League.

George Tucudean (23 de ani), fostul atacant al lui Dinamo si al lui Standard Liege, se simte foarte bine in fotbalul englez, la Charlton Athletic.

Atacantul, transferat in vara in Championship, a fost titular, ieri, in partida pe care echipa sa a castigat-o impotriva lui Bolton, club important al fotbalului britanic.

Charlton s-a impus cu 2-1 in meciul cu Bolton, iar George Tucudean a fost MVP-ul partidei, marcand un gol in minutul 28 si oferind o pasa decisiva in minutul 55.

Oaspetii au marcat prin Moxey, insa Charlton a reusit sa ia toate cele trei puncte si sa se apropie de primele locuri.

Charlton Athletic a urcat astfel pe locul 7 al clasamentului din Championship, avand in vedere 22 de puncte dupa 13 etape disputate.

Echipa lui George Tucudean se afla la 3 puncte de locul 2, ocupat de Watford, formatie la care activeaza si Gabi Tamas, si la 4 puncte de Derby County.

Tucudean, solutie de avarie pentru nationala?

Cu Marica accidentat, echipa nationala ii va avea la dispozitie pe Raul Rusescu si Claudiu Keseru, fotbalisti convocati si la dubla cu Ungaria si Finlanda.

George Tucudean, prin prestatiile bune din Championship, poate fi si el o varianta pentru atacul echipei nationale, tanarul atacant cochetand pana acum doar cu loturile U21.

1.500.000 euro este in acest moment cota lui George Tucudean, fiind unul dintre cei mai valorosi jucatori ai echipei sale