Sapunaru l-a enervat pe Sumudica in meciul de Cupa! Decizia luata de antrenor dupa prestatia DEZASTRUOASA a fundasului roman

Data publicarii: Miercuri 07 Februarie 2018, 18:31
Data actualizarii: Miercuri 07 Februarie 2018, 19:05

Kayserispor a fost eliminata din Cupa dupa ce a facut doar un egal pe propriul teren.

Invinsa in primul meci din sferturile Cupei Turciei, Kayserispor a inceput rau si partida retur cu Akhisar. Soner Aydogdu a deschis scorul in minutul 25 de langa Sapunaru, cel mai criticat jucator al echipei lui Marius Sumudica din prima repriza. Fanii i-au reprosat pe internet prestatia jucatorului roman, cel care a pierdut mai multe mingi.

Nici Marius Sumudica nu a fost multumit de prestatia lui Cristi Sapunaru si a decis sa-l scoata de pe teren la pauza! Kayserispor a mai primit insa un gol si trebuia sa inscrie de 3 ori in ultimele 20 de minute ale partidei. A reusit doar sa egaleze la 2 in prelungirile partidei, din penalty, prin Gyan. Jucatorul imprumutat de Steaua la Kayseri, William de Amorim, a fost integralist.

Sapunaru a protestat alaturi de cei din staff-ul celor de la Kayseri la reusita de 2-1 a lui Akhisar, Eray Ataseven plecand de la limita ofsaidului.

Castigatoarea acestei duble, Akhisar, va juca impotriva invingatoarei dintre Konyaspor si Galatasaray (2-2 in tur)