Piturca, Sanmartean si Szukala, a treia victorie consecutiva in Arabia! Al Ittihad, pe podium, dupa 1-0 cu echipa altui roman: VIDEO

Victor Piturca Al Ittihad Arabia Saudita Lucian Sanmartean Lukasz Szukala Stranieri
Data publicarii: Vineri 27 Februarie 2015, 17:44
Data actualizarii: Vineri 27 Februarie 2015, 17:57

Al Ittihad-ul lui Piturca, Sanmartean si Szukala merge din ce in ce mai bine in Arabia Saudita. Echipa fostului selectioner al Romaniei a castigat astazi cel de-al treilea meci la rand si continua cursa de urmarire a liderului.

Piti, Sanmartean si Szukala au trecut cu 1-0, astazi, de Al Orubah, echipa pregatita de Valeriu Tita.

Al Ittihad a castigat prin golul marcat de capitanul Mohammed Abusabaan, in minutul 55. Echipa lui Piturca se putea impune chiar mai clar, insa brazilianul Marquinho, imprumutat de la Roma, a ratat un penalty in minutul 75 (CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO).

Al Ittihad a ajuns la cea de-a treia victorie consecutiva, dupa 3-0 cu Al Faisaly si 3-2 cu Al Shoalah.

In acest moment, echipa lui Piturca, Sanmartean si Szukala e pe locul 3 al campionatului Arabiei Saudite, la egalitate cu echipa de pe locul secund - Al Ahli. Al Ittihad si Al Ahli au cate 33 de puncte, dar echipa clasata pe locul doi are doua meciuri mai putin.

Lider in Arabia Saudita este Al Nasr, cu 41 de puncte. Al Nasr are si ea un meci mai putin decat Al Ittihad.

Al Orubah, echipa lui Valeriu Tita, se afla la celalalt pol al clasamentului, pe locul 12, cu 14 puncte acumulate.

Ultima clasata este Al Shoalah, formatie antrenata tot de un roman - Eusebiu Tudor.