Numai Sumudica putea sa pateasca ASA CEVA :)) Ce s-a intamplat dupa golul din minutul 95 cu Fener: "Noroc ca mai aveam o pereche de pantaloni la mine!"

Marius Sumudica Fenerbahce Kayserispor Stranieri
Data publicarii: Luni 30 Octombrie 2017, 21:48
Data actualizarii: Luni 30 Octombrie 2017, 21:50

Marius Sumudica are un inceput de cariera in Turcia extraordinar.

Kayserispor a reusit sa obtina un egal dramatic la Istanbul cu Fenerbahce, scor 3-3, Asamoah Gyan reusind sa aduca egalarea la ultima faza a meciului in minutul 95! Toti jucatorii din lotul echipei lui Marius Sumudica, inclusiv antrenorul, s-au bucurat nespus de reusita.

Sumudica a iesit cel mai "sifonat" - a ramas fara pantaloni! "Nu stiu ce s-a intamplat in acel moment, dar unul dintre jucatorii mei m-a lovit in spate si mi-a rupt pantalonii! Noroc ca mai aveam o pereche la mine, jucatorii imi sunt datori cu o pereche de pantaloni" a spus Marius Sumudica la finalul partidei.

Intrebat daca poate avea performante precum ale lui Mourinho, Sumudica l-a temperat pe jurnalistul din Turcia: "Nu ma compar eu cu Mourinho, dar am suflet mare si ma consum mult" a mai spus Sumudica.