Mutu, titular in premiera la Pune City, insa fara realizari. "Briliantul" a fost schimbat dupa 61 de minute, echipa sa a castigat

Adrian Mutu India Pune City Stranieri
Data publicarii: Vineri 09 Octombrie 2015, 19:31
Data actualizarii: Vineri 09 Octombrie 2015, 19:40

Pune City, echipa lui Mutu, merge ceas in superliga indiana. Formatia din Mumbai a castigat si cel de-al doilea meci, 1-0 cu NorthEast United. Mutu a bifat 61 de minute.

Adrian Mutu a jucat 61 de minute in meciul castigat de Pune City impotriva lui NorthEast United, insa nu a reusit sa inscrie primul sau gol in India. Pune s-a impus printr-un autogol venit abia in minutul 73.

Titular la Pune, Mutu a jucat pana in minutul 61, cand a fost inlocuit cu turcul Tuncay Sanli, autor a doua goluri in prima runda a superligii indiene.

Autogolul celor de la NorthEast United a venit de la Zohmingliana Ralte.

Pune City poate fi egalata doar de Kerala Blasters in clasament, daca aceasta din urma va castiga meciul cu Mumbai City.

Pentru echipa lui Mutu urmeaza un meci cu Delhi Dynamos, formatie la care joaca John Arnse Riise si Florent Malouda, miercuri, 14 octombrie.